Zapowiedź sezonu Serie A Polonia: US Sassuolo

Zapowiedź sezonu Serie A Polonia: US Sassuolo

Powoli kończymy zapowiedź nowego sezonu Serie A. Nim do tego dojdzie, musimy prześwietlić jeszcze trzy kluby. Teraz doszliśmy do U.S. Sassuolo Calcio. Drużyna prowadzona jeszcze przez Eusebio Di Francesco w minionym sezonie miała nadzieje na powtórzenie najlepszego w historii klubu wyniku, czyli zajęcia miejsca dającego awans do Ligi Europy, jednak zakończyła go dużo poniżej oczekiwań. Obecne mercato nie obudziło w kibicach nadziei, że następny sezon będzie lepszy. Czy pod wodzą nowego trenera Cristiana Bucchiego, Sassuolo zaskoczy wszystkich?

Co prawda w klubie nie doszło do wielkiej wyprzedaży, o jakiej włoskie media rozpisywały się wielokrotnie, ale i tak za Di Francesco do Romy odeszli dwaj ważni piłkarze, czyli Lorenzo Pellegrini i Gregoire Defrel. Z klubem pożegnali się również Gianmarco Ferrari, który zasilił szeregi Sampdorii, czy wypożyczony z Pescary Alberto Aquilani. Na MAPEI Stadium pozostali póki co tacy piłkarze jak Domenico Berardi, który od dawna łączony jest m.in. z Romą, Francesco Acerbi o którego starają się również włoskie kluby oraz Zenit St. Petersburg, a także Matteo Politano, który również jest na celowniku Zenitowców czy Fiorentiny.

Za największe wzmocnienie składu poza zachowaniem trzonu zespołu należy uznać powrót z wypożyczenia z Crotone Diego Falcinellego, który rozegrał bardzo dobry poprzedni sezon (był najlepszym strzelcem beniaminka z 13 trafieniami). Czeka go na pewno trudne zadanie, gdyż musi wskoczyć w buty Gregoire’a Defrela, który strzelił w minionych rozgrywkach łącznie 16 goli. W klubie zdecydowano ponownie postawić na młodzież i wzmacniając linię pomocy postawiono na kolejnego piłkarza z Juventusu tj, Francesco Cassatę, który kosztował 7 milionów euro. Najbardziej doświadczonym piłkarzem, który trafił do Neroverdich jest 23-letni obrońca Edoardo Goldaniga. Stoper, który miniony sezon spędził jako jeden z podstawowych piłkarzy Palermo. Do klubu trafili również młodzi piłkarze z Romy, którzy gdzieś podświadomie pewnie wierzą w to, że przejdą taką samą drogę jak Lorenzo Pellegrini, a są nimi Riccardo Marchizza czy Davide Frattesi.

Prognoza Serie A Polonia:  Miejsca 12-13.

Przyszli do klubu: Francesco Cassata (Juventus, 7 mln), Riccardo Marchizza (AS Roma 4,5 mln), Federico Ricci (Wykupiony z AS Roma po wypożyczeniu, 4,5 mln), Edoardo Goldaniga (Palermo, 4 mln), Davide Frattesi (AS Roma, 3 mln), Filippo Bandinelli (Latina Calcio, za darmo), Leonardo Marson (US Palermo, wypożyczenie).

Odeszli z klubu: Lorenzo Pellegrini (AS Roma, 10 mln), Gregoire Defrel (AS Roma wypożyczenie za 5 mln + 15 milionów za wykupienie), Gianmarco Ferrari (Sampdoria wypożyczenie za 1,5 mln + 13,5 za wykupienie), Yussif Raman Chibsah (Benevento 850 tys), Marcello Trotta ( Crotone FC, wypożyczenie), Alberto Aquilani (Pescara, koniec wypożyczenia), Alberto Pomini (US Palermo).
Autor: Dariusz Zając

Komentarze