Marek Hamšík. Słowak, który stał się neapolitańczykiem!

Marek Hamšík. Słowak, który stał się neapolitańczykiem!

Marek Hamšík niedawno został 6 raz w karierze wybrany najlepszym graczem w swoim kraju. Nie ma co się dziwić, bowiem Słowak prezentuje wyśmienitą formę, być może nawet najwyższą w całej 10-letniej karierze w klubie z Neapolu. Czy o 29-latku śmiało można mówić już jako o legendzie Partenopeich ?

Myślę że tego zawodnika nie trzeba nikomu przedstawiać. Pomocnik urodzony w Banskiej Bystrycy jest charakterystyczną postacią nie tylko ze względu na swoje przywiązanie do błękitnych barw ekipy spod Wezuwiusza, czy przez zdobyte bramki lub asysty, ale przede wszystkim przez specyficznego irokeza na głowie, do którego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Agresywna, niecodzienna fryzura, a do tego nie kryta miłość do tatuaży oraz nienaganna sylwetka to wszystko sprawia, że spotykając Hamšíka gdzieś wieczorną porą w Neapolu, można być przekonanym o spotkaniu jakiegoś kryminalisty, a nie gracza lokalnej drużyny. Na szczęście Marek jak widać woli w pełni oddać się piłce oraz swojej rodzinie niż nocami szukać guza na mieście. Jeśli chodzi o wygląd Hamšíka, to idealnie pasuje on do jego stylu gry. Piłkarza odważnego, pełnego pomysłu, poszukującego niekonwencjonalnych rozwiązań rozegrania piłki, oraz walczącego do samego końca. Taki właśnie jest Słowak. Zadziorny i nieustępliwy na murawie a poza nią ponoć to spokojny i bardzo sympatyczny facet, co zresztą podkreślają wszyscy,  w tym Polacy grający u jego boku w Napoli, czyli Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Znalezione obrazy dla zapytania marek hamsik

W wielkich klubach zawsze są zawodnicy w pełni oddani drużynie, ubóstwiani przez kibiców i nienawidzeni przez graczy rywali. Marek Hamšík tylko po części spełnia te wymogi, bowiem po prostu ma on szacunek u każdego. Nie ma chyba nikogo, kto ośmieliłby się go głośno skrytykować. Prawda jest taka, że Marek zasłużył sobie na takie traktowanie zawsze prezentując swoją postawą wysoką kulturę osobistą, do tego stopnia, że stał się dla fanów Partenopeich niemal uosobieniem cnót, jakie powinien posiadać każdy sportowiec (tylko jedna żółta kartka w tym sezonie). Do tego jak tu nie zachwycać się zawodnikiem będącym już prawie 10 lat w zespole obecnie trenowanym przez Maurizio Sarriego. Zresztą to pod opieką tego szkoleniowca Słowak osiągnął świetną formę, co podkreślają liczby. 12 goli i tyle samo asyst w 39 spotkaniach w bieżącej kampanii. Ale mało tego, 29-latek rozegrał w barwach Azzurich już łącznie 442 mecze i goni legendarnego Argentyńczyka Diego Armando Maradonę, będąc tuż za nim w klasyfikacji strzelców wszech czasów Napoli. Obecny kapitan ma zaledwie 7 goli straty do “Boskiego” Diego, który swego dorobku już nie powiększy, więc Marek zważając na posiadany kontrakt do 2020 roku ma gigantyczne szanse przeskoczenia sławnego rekordzisty. Cała nadzieja w jego nogach. Marka jaką niewątpliwie jest reprezentant Słowacji może urosnąć tylko wtedy, gdy w najbliższym czasie Hamšík poprowadzi Napoli do jakiegoś ważnego trofeum. Wówczas można było by go stawiać go już praktycznie na równi z samym Maradoną! Możliwe że po przeczytaniu tego zdania wielu fanów calcio złapało się za głowy ze zdziwienia, ale taka jest prawda. Czasy się zmieniają, wymagania są inne, a Marek na to zasłużył swoją heroiczną postawą przez bieżącą dekadę. W dodatku pomnika Diego nikt nie chce burzyć, wręcz przeciwnie, nareszcie z czystym sumieniem będzie można budować nowe pomniki także dla aktualnej gwiazdy. Słowak na ten moment ma wszelkie atrybuty, aby stać się prawdziwą legendą Napoli.

W ciągu ostatnich 10 lat pod Wezuwiuszem wiele się zmieniło. Przychodzili nowi zawodnicy, trenerzy, jednak tą stałą, niezmienną instancją jest Marek Hamšík, kochający swoje miasto i kochany przez nie ze wzajemnością. Śmiało już zatem można mówić o pewnym fenomenie, czyli o pierwszym Słowaku, który stał się Neapolitańczykiem z krwi i kości!

https://twitter.com/en_sscnapoli/status/844484652450664449

Komentarze

arkadiusz-bogucki

Redaktor Serie A Polonia od lipca 2016 roku, fan calcio od najmłodszych lat.