Kolejny Polak w Serie A? Bereszyński blisko Sampdorii

Kolejny Polak w Serie A? Bereszyński blisko Sampdorii

Polska ekstraklasa stała się ostatnio ulubionym miejscem dla skautów włoskich zespołów, które nad wyraz chętnie sięgają po zawodników znad Wisły. Najnowsze doniesienia z Półwyspu Apenińskiego mówią, że Sampdoria zamierza złożyć ofertę za prawego obrońcę Legii Warszawa Bartosza Bereszyńskiego.

25-latek znalazł się na celowniku wielu klubów po bardzo dobrych występach w tegorocznej edycji Champions League. W Warszawie są pogodzeni ze stratą zawodnika, zresztą jest to ostatni moment, aby mogli na nim zarobić. Umowa byłego napastnika Lecha Poznań wygasa 31 grudnia, więc jest to ostatnia szansa na zarobienie poważnych pieniędzy. Doria jest zresztą mocno zmotywowana do pozyskania Polaka i rozważa wyłożenie na stół 3 milionów euro. W Genui od dawna szukają bowiem nowego prawego obrońcy. Gdyby Bereszyński faktycznie miał trafić do stolicy Ligurii, to o miejsce w składzie musiałby walczyć z:

  • Pedro Perreira (18 lat) 9 występów w tym sezonie
  • Jacopo Sala (25 lat) 14 występów w tym sezonie

18-letni Perreira od dawna uważany jest za spory talent, a swego czasu dużo mówiło się nawet o sporym zainteresowaniu ze strony Juventusu. W tym sezonie Portugalczyk gra jednak mocno w kratkę, a do tego nie cieszy się specjalnym zaufaniem ze strony trenera Marco Giampaolo, który zamiast niego częściej stawia tam na Jacopo Salę. Gra sprowadzonego z Hellas Verona zawodnika także nie powala jednak na kolana, więc Bereszyński miałby spore szanse na regularne występy. W aklimatyzacji w Genui mógłby mu zresztą pomóc Karol Linetty, który od lipca jest graczem Sampdorii.

Komentarze