Coraz bliżej mercato. Najnowsze doniesienia z transferowego frontu

Coraz bliżej mercato. Najnowsze doniesienia z transferowego frontu

Od rozpoczęcia zimowego mercato dzieli nas zaledwie kilka dni, więc plotek transferowych pojawia się coraz więcej. Te najnowsze zebraliśmy dla Was w tym artykule.

Genoa szykuje się na odejście Tomasa Rincona. Pomocnik ma trafić do Romy na półroczne wypożyczenie. Rzymianie zapłacą za nie milion euro, a w kontrakcie znajdzie się także możliwość definitywnego zakupu za 7.5 miliona euro, które stanie się obowiązkowe po rozegraniu określonej liczby meczów. Gryfoni już teraz szukają następcy dla 28-latka i upatrują go w Jacopo Dezim z Perugii. 24-latek jest kluczową postacią w zespole, ale jest tylko wypożyczony z Napoli, co może znacząco utrudnić finalizację transakcji. Genoa szuka także następcy dla odchodzącego do Napoli Leonardo Pavolettiego. Prezes klubu Enrico Preziosi chce wykorzystać swoje dobre relacje z Claudio Lotito i sprowadzić na Marassi Filipa Djordjevicia.

Atalanta chce się pozbyć Maurizio Pinilii i wydaje się, że napastnik będzie musiał powrócić do Ameryki Środkowej, a konkretniej do meksykańskiego Veracruz. W ostatnich godzinach swoje zainteresowanie wyraził także chiński Wuhan Zall. La Dea nie zapomina jednak o wzmocnieniach wśród których wymienia się pomocnika Sao Paulo Joao Schmidta, czy skrzydłowego Romy wypożyczonego do Avellino Daniele Verde.

Udinese jak zawsze poszukuje wzmocnień w Ameryce Południowej, gdzie skauci Zebrette tym razem wypatrzyli Jesusa Medinę z Paragwajskiego Libertad. Sampdoria usilnie poszukuje z kolei prawego obrońcy. Na szczycie listy życzeń wciąż pozostaje Bartosz Bereszyński, jednak pojawiają się także kandydatury Francesco Zampano z Empoli, czy Stefano Sabelliego z Bari. Doria może doprowadzić do wymiany z Pescarą, która do Ligurii miałaby doprowadzić pomocnika Valerrio Verre, a w drugą stronę posłać stopera Lukę Krajnca. Delfiny zarzuciły także sieci na napastnika Empoli Alberto Gilardino, który w nowym zespole w ogóle sobie nie radzi.

Inter poszukuje nowego pomocnika na wypadek odejścia Geoffreya Kondogbi. Wśród kandydatur wymienia się Lucasa Leivę z Liverpoolu i Luiza Gustavo z Wolfsburga. Łatwiejszy do sprowadzenia wydaje się ten pierwszy jako, że jego umowa wygasa z końcem czerwca przyszłego roku. Lazio z kolei planuje rozstać się z napastnikiem Filipe Djordjeviciem, którego pozyskać chce już nie tylko Olympique Lyon, ale także Marsylia i Genoa. Do siedziby klubu spłynęła za to oferta ze strony Velez Sarsfield za pomocnika Alvaro Gonzaleza.

Komentarze