Zmiany za sterami Fiorentiny?

Zmiany za sterami Fiorentiny?

Kontrakt trenera Stefano Pioliego wygasa już tego lata i jak podaje Corriere dello Sport, Włoch nie przedłuży swojej umowy. W związku z tym florencki klub zaczął usilne poszukiwania następcy Stefano, a nawet znalazł już potencjalnych kandydatów.

Pierwszą z opcji na nowego szkoleniowca był Marco Giampaolo. Obecny trener mógłby wedle tego zamienić się miejscami ze Stefano Piolim. Taki ruch zakładałby, jak pisze Corriere dello Sport, wymianę trenerów między dwoma zespołami. Taka opcja wydaje się być o tyle realna, że budżet Fiorentiny nie pozwala na sprowadzanie menadżera z najwyższej półki, a Marco takowym jeszcze z pewnością nie jest. Ponadto Giampaolo posiada niemałe doświadczenie w pracy z młodymi zawodnikami, a tych we Florencji nie brakuje. To kolejny z atutów Włocha.

Na drodze do podpisania takiej umowy stanąć może szkoleniowiec, który był już na wysokim poziomie, ale potrzebuje miejsca do odbudowy swojej marki. Tak, mowa o Eusebio Di Francesco. Obecnego sezonu były już trener Romy nie będzie na pewno wspominał dobrze, został zwolniony po żenującej porażce z FC Porto w Lidze Mistrzów, oraz odpadł w jeszcze słabszy sposób z Pucharu Włoch, w którym to jego zespół uległ Fiorentinie 7:1. Jednak Di Francesco w poprzednich sezonach wybudował swoją markę na tyle, że Viola bardzo silnie zainteresowała się jego usługami.

Podsumowując. Kandydatów do przejęcia sterów Fiorentiny jest dwóch. Pierwszy z nich, Marco Giampaolo posiada większe doświadczenie w pracy z młodymi graczami i nie wymaga od Violi wysilenia budżetu. Natomiast druga opcja, Eusebio Di Francesco posiada o wiele większą markę w Europie oraz dobry warsztat trenerski mogący dać nadzieję na grę w europejskich pucharach. Mianem faworyta do przejęcia klubu z Florencji, okrzyknięty przez media we Włoszech został ten drugi, jednak do podpisania kontraktu jeszcze daleka droga i wszystko może ulec zmianie.

Komentarze

mateusz-skotny

Fan piłki włoskiej ogólnie pojętej od poczęcia. Interesuje się również ligą hiszpańską, muzyką i dobrym filmem.