Zaniolo odnowiony, Herrera i Mancini blisko Romy. Monchi pracuje nad wzmocnieniem Wilków

Zaniolo odnowiony, Herrera i Mancini blisko Romy. Monchi pracuje nad wzmocnieniem Wilków

Początek zimowego mercato we Włoszech jest niezwykle senny, a kluby raczej bardzo rozsądnie i roztropnie podchodzą do wszelkich ruchów transferowych. Zmienić może to w najbliższym czasie dyrektor sportowy Romy Monchi.

Hiszpan jest bardzo blisko odnowienia kontraktu Nicolo Zaniolo, który ma się związać z rzymskim zespołem do 30 czerwca 2024 roku. Według Corriere dello Sport w umowie najprawdopodobniej znajdzie się jednak klauzula odstępnego. Monchi pracuje także nad wzmocnieniami. Hector Herrera wyszedł ze strefy marzeń i stał się realnym celem dla Giallorossich. Meksykanin nie przedłuży umowy z Porto i już teraz można z nim podpisać ważną od czerwca umowę.

Roma usilnie stara się także wzmocnić środek obrony. Upada powoli temat wypożyczenia Joao Mirandy z Interu, ze względu na brak zgody Nerazzurrich co do formy transferu. Celem numer jeden pozostaje więc Gianluca Mancini, którego Atalanta wycenia na 25 milionów euro. Dyrektor sportowy Lupich bardzo lubi młodego Włocha i najpóźniej latem chce go zabrać do Trigorii. Sposobem na obniżenie żądanej kwoty jest Gregoire Defrel, który najprawdopodobniej nie zostanie wykupiony przez Sampdorię, a którego bardzo cenią w Bergamo.

Do pomocy, Monchi naciska z kolei na Soualiho Meite, rewelację z Torino.

Komentarze