Wyprzedaż niemal zakończona – czas na zakupy Fiorentiny

Wyprzedaż niemal zakończona – czas na zakupy Fiorentiny

Bardzo nieprzyjemną pierwszą część letniego mercato mieli wszyscy kibice Fiorentiny. Klub z Florencji wyprzedał niemal połowę swoich podstawowych zawodników zarabiając na tym dość sporą sumę pieniędzy, którą teraz trzeba zainwestować w sprowadzenie następców.

Federico Bernardeschi, Josip Iličić, Borja Valero, Ciprian Tătărușanu czy Gonzalo Rodríguez to zawodnicy podstawowego składu, którzy już oficjalnie opuścili ekipę Violi, a blisko odejścia są również Nikola Kalinić oraz Matias Vecino. Co prawda na tych sprzedażach udało się zarobić około 100 milionów euro, które teraz trzeba mądrze zainwestować.

La Gazzetta dello Sport wskazuje graczy, których chciałby mieć trener Stefano Pioli. Pierwszym z nich jest pomocnik Atletico Madryt – Matias Kranevitter, trwają już nawet wstępne negocjacje.

Z graczy ofensywnych na radarze działaczy Violi znalazł się Valentin Eysseric z OGC Nicea. Francuz rozegrał przyzwoity poprzedni sezon, a jego transfer może kosztować około 10-15 milionów euro. Stefano Pioli chciałby również sprowadzić M’Baye Nianga z AC Milan. Transfer młodego skrzydłowego może zostać „wpleciony” w przenosiny Nikoli Kalinicia do ekipy Rossonerich. Alternatywą może być Jese Rodriguez, który nie potrafi wywalczyć sobie pewnego placu w drużynie PSG i chętnie zmieniłby otoczenie.

Pewni możemy być jednego, Fiorentina rusza na wielkie polowanie, a lista nazwisk łączonych z ekipą z Artemio Franchi będzie z dnia na dzień się wydłużać.

Komentarze