Wszystkie transfery ostatniego dnia mercaro, które mogły Ci umknąć

Wszystkie transfery ostatniego dnia mercaro, które mogły Ci umknąć

Równo o godzinie 20 zatrzasnęły się drzwi hotelu Da Vinci w Mediolanie, gdzie jak co pół roku organizowane jest zamknięcie mercato. W ostatnich godzinach zimowego okienka transferowe niektóre kluby działały jak szalone, dlatego właśnie zebraliśmy w jednym miejscu podsumowanie tych ruchów, które w natłoku informacji mogły Wam umknąć.

W ostatnich godzinach zupełnie bierne były kluby pierwszej czwórki, które nie pozyskały żadnego nowego zawodnika. Roma wypożyczyła z kolei Lukę Pellegriniego do Cagliari. Lazio przez całą zimę szukało nowego prawego wahadłowego i znalazło go dopiero 31 stycznia, gdy klub z Rzymu potwierdził wypożyczenie Romulo z Genoi. Biancocelesti zakupili również 23-letniego stopera Salernitany Tiago Casasolę, który jednak pozostanie w Serie B na wypożyczeniu do końca sezonu. Rzymianie odchudzili również trochę kadrę wypożyczając Lorenzo Filippiniego do Cavese.

Bologna, która na wiosnę będzie rozpaczliwie walczyć o utrzymanie z Sinisą Mihajloviciem za sterami sprowadziła z Torino stopera Lyanco i skrzydłowego Simone Ederę. Do ostatnich minut trwały również negocjacje z Lazio w sprawie Dusana Basty, jednak Rossoblu nie chcieli zaproponować Serbowi 18-miesięcznej umowy i transakcja ostatecznie nie doszła do skutku.

Bardzo aktywne było z kolei Cagliari. Rossoblu wzmocnili atak, sprowadzając Cyrila Thereau z Fiorentiny i Kirila Despodova z CSKA Sofia. Klub wzmocnił również Fabrizio Cacciatore, którego w Chievo zastąpił Marco Andreolli. W Weronie zaklepano również wypożyczenie uchodzącego do niedawna za spory talent Lucasa Piazona, który na Stadio Marc’Antonio Bentegodi trafił prosto z londyńskiej Chelsea.

6.5 miliona euro otrzymało Empoli od Fenerbahce za ofensywnego pomocnika Mihę Zajca. Mimo iż transfer doszedł do skutku ostatniego dnia mercato, to Azzurri zdążyli sprowadzić następcę w postaci Dimitriego Oberlina. 21-latek został wypożyczony z Basel z opcją wykupu za 6 milionów euro. Ze Stadio Carlo Castellani odszedł z kolei Michał Marcjanik, który wiosnę spędzi na wypożyczeniu w drugoligowym Carpi. W jego miejsce pozyskano Cristiana Dell’Orco, który został wypożyczony z Sassuolo z opcją definitywnego wykupu. To jednak nie koniec wzmocnień Empoli! Klub z Toskanii wypożyczył stopera Kevina Diksa z Fiorentiny, oraz na tych samych zasadach pozyskał z Cagliari Diego Fariasa.

Fiorentina ogłosiła sprowadzenie stopera Empoli Jakoba Rasmussena, który dołączy do Violi po zakończeniu sezonu. Genoa straciła Romulo na rzecz Lazio i Sandro na rzecz Udinese. Pomocnika w środku pola zastąpi zakupiony za 4 miliony euro Ivan Radovanovic z Chievo Verona. Parma wypożyczyła z Atletico Madryt skrzydłowego Nicolasa Schiappacasse oraz pomocnika Pescary Jose Machina.

Sampdoria ostatniego dnia mercato wypożyczyła Dawida Kownackiego do Fortuny Dusseldorf, a w jego miejsce sięgnęła po legendę Cagliari Marco Sau. SPAL pozyskało Vasco Reginiego z Sampdorii i skrzydłowego Marko Jankovicia z Partizana Belgrad. Dzień wcześniej klub z Ferrary wypożyczył z Lazio Alessandro Murgię. Torino zapewniło sobie usługi 18-letniego lewego obrońcy Alejandro Marcosa, który póki co wzmocni Primaverę klubu z Barcelony.

Udinese oprócz sprowadzenia Sandro, ogłosiło również sprowadzenie 19-letniego stopera Bena Wilmota, który na Dacia Arena został wypożyczony z Watfordu.

Komentarze