Witsel nie dla Juve. Belg wybrał chińską fortunę

Witsel nie dla Juve. Belg wybrał chińską fortunę

Gra w wielkim klubie i kolekcjonowanie trofeów albo pobieranie 18 milionów euro rocznej pensji. Przed takim wyborem stanął pomocnik Zenitu Axel Witsel, który najprawdopodobniej zdecyduje się na przeprowadzkę do Państwa Środka.

Stara Dama od dawna obserwowała zawodnika i już latem był bliska jego sprowadzenia na Juventus Stadium. Ostatecznie kluby nie doszły do porozumienia, więc 27-latek pozostał w Rosji. Jego umowa wygasa jednak z końcem tego sezonu, więc pewne było, że Bianconeri wrócą do tematu zimą. Tak też się stało, a Zenit zaakceptował nawet ofertę w wysokości 6 milionów euro za urodzonego w Liège zawodnika, jednak w tym momencie do gry wszedł Tianjin Quanjian i wyłożył na stół astronomiczny kontrakt dla gracza, który zapewni mu 18 milionów rocznej pensji i umowę na trzy lata.

Według Gianluki Di Marzio klamka już zapadła i Juventus będzie musiał rozglądać się za innym potencjalnym wzmocnieniem (najwięcej mówi się o Luizie Gustavo). Witsel w nowym klubie będzie z kolei miał możliwość pracy pod okiem Fabio Cannavaro.

https://twitter.com/FabrizioRomano/status/815642020874256385

Komentarze