Verdi: Na początku obawiałem się przeprowadzi do Neapolu, teraz uwielbiam to miasto

Verdi: Na początku obawiałem się przeprowadzi do Neapolu, teraz uwielbiam to miasto

Simone Verdi pomimo swoich początkowych obaw, coraz lepiej radzi sobie w Neapolu. Były gracz Bolonii udzielił wywiadu Corriere dello Sport, w którym odniósł się do życia w mieście, swojego powrotu do gry, jak i samego klubu.

Verdi przeszedł do Napoli w minionym mercato. Włoch mógł dołączyć do drużyny z Kampanii już pół roku wcześniej, jednak zdecydował się dograć sezon do końca w swoim poprzednim klubie i dopiero latem przenieść się na południe kraju. Jak przyznał na początku miał pewne obawy, związane z przeprowadzką: „Zanim przyjechaliśmy do Neapolu, ja i moja dziewczyna trochę się obawialiśmy tego, głownie przez to co można usłyszeć o tym rejonie. Teraz mogę jednak powiedzieć, że wspaniale się tu mieszkać. Lubimy spacerować po starym mieście. Trzeba go odwiedzić, to bardzo wartościowe, a mieszkańcy Neapolu bardzo szybko sprawili, że czujemy się częścią miasta. Są oczywiście pewne negatywne aspekty, jednak wiele z nich to głównie stereotypy, pomimo tego jest to bardzo piękne miasto”. Podobne odczucia towarzyszą Verdiemu jeżeli chodzi o sytuacje w klubie, wspomniał on o ostatniej kolacji zorganizowanej z powodu powołania Allana do reprezentacji Brazylii: „Takie rzeczy są bardzo ważne. Życie grupą nawet poza szatnią, trzeba poznać się lepiej i przenieść to na boisko”.

Włoski pomocnik leczy nadal kontuzję, której nabawił się w październikowym meczu z Udinese: „Wróciłem do pracy z drużyną, jednak nadal nie mogę wykonywać wszystkich ćwiczeń. Podejrzewam, że dopiero w przyszłym tygodniu wrócę do pełnych treningów. Czuję się o wiele lepiej, praktycznie jestem zdrowy, powinienem wrócić do gry po przerwie reprezentacyjnej”. Verdi odniósł się także do następnych i poprzednich spotkań Napoli: „W Lidze Mistrzów sprostaliśmy zadaniu w dwóch wielkich spotkaniach, widziałem pełne San Paolo, była świetna atmosfera, teraz przed nami dwa bardzo ważne mecze. Musimy wysoko pokonać Crvenę, jednak na razie skupiamy się na meczu z Genoą”.

Simone Verdi do tej pory wystąpił w 6 spotkaniach dla Napoli. Zdobył w nich jedną bramkę i zaliczył jedną asystę.

Komentarze
Verdi wrócił do treningów z drużyną