Urodziny Lazio w cieniu kibicowskich ekscesów

Urodziny Lazio w cieniu kibicowskich ekscesów

Jak wiadomo, wszystkie drogie prowadzą do Rzymu. Kibiców i dziennikarzy często szokują zachowania tifosich innych drużyn, które ostatnimi czasy mają najczęściej podłoże rasistowskie, jednak stolica Italli potrafi wtedy zaskoczyć coraz większym poziomem absurdu. Tym razem sięgnęli go kibice AS Romy. Również fani Lazio pomimo świętowania rocznicy założenia klubu, zostawili po sobie lekki niesmak.

Jednak po kolei. Wtorkowa noc stała pod znakiem Lazio. Rzymska drużyna obchodziła swoje urodziny, które były hucznie i dymnie celebrowane przez jej fanów na Piazza della Liberta. W wydarzeniu brało udział bardzo dużo Biancoceselstich, wśród których pojawił się nawet właściciel klubu – Claudio Lotito. Początkowo wszystko przebiegało w dobrej atmosferze, lecz event zakończył się burdami z policją i 10 rannymi funkcjonariuszami.

Nie był to jedyny kibicowski wybryk tego dnia w Rzymie. Jak donosi Football-Italia, kibice AS Romy rozkleili w całym mieście sporo naklejek, które miały jasno antysemicki przekaz i uderzały nie tylko w Lazio, ale także Napoli. Warto mieć na uwadze, że podobne ekscesy miały miejsce w przeszłości. Poprzednim razem jednak za sprawą fanów Lazio i naklejek z podobizną Anny Frank (ofiary holokaustu) w koszulce Romy.

(Lazio Napoli Izrael te same kolory te same flagi ***)

Komentarze