Co z tym Hamsikiem? Odchodzi czy zostaje w Napoli?

Co z tym Hamsikiem? Odchodzi czy zostaje w Napoli?

Kilka dni temu gruchnęła wiadomość, że Marek Hamsik odchodzi z Napoli do chińskiego Dalina Yifang. Zawodnik zdążył zorganizować pożegnalną imprezę dla swoich kolegów z zespołu, pożegnać się z klubem, ale do finalizacji transakcji cały czas nie doszło.

Dzisiejszy dzień był kolejnym typowym dniem dla słowackiego pomocnika. Wstał wcześnie, odwiózł dzieci do szkoły, wypił kawę w Villa Copolla, jednak sam zawodnik jest już gotowy na rozpoczęcie nowej przygody po drugiej stronie świata. Pomocnik zdążył już podpisać nawet 3-letnią umowę z Dalian wartą 9 milionów euro, jednak cały czas czeka na koniec negocjacji. Napoli co prawda zgodziło się na sprzedaż w wysokości 20 milionów euro, jednak wówczas pojawiły się problemy z płatnością. Chińczycy chcieli rozbić płatność na raty, jednak nie dawali gwarancji bankowych. W Neapolu blokowali więc transfer, gdyż nie mogli być pewni, czy w ogóle obiecaną kwotę otrzymają. Ostatecznie Dalian zdecydowało się zapłacić całą kwotę z góry, ale działaczom drużyny z Państwa Środka zdecydowanie się nie śpieszy. Obecnie przebywają bowiem w Hiszpanii, gdzie negocjują transfer napastnika Levante Emmanuela Boatenga.

Gianluca Di Marzio donosi jednak, że cała transakcja powinna się zamknąć na początku przyszłego tygodnia. Gwałtownego zwrotu akcji, w postaci pozostania Hamsika w Neapolu do końca sezonu raczej nie możemy się spodziewać.

Komentarze