Trzeci Polak w kadrze na Juventus. Kim jest Hubert Idasiak?

Trzeci Polak w kadrze na Juventus. Kim jest Hubert Idasiak?

Nie tylko Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik mają dzisiaj szansę sięgnąć po swój pierwszy triumf w barwach Napoli. Wobec zawieszenia za kartki Davida Ospiny na finałowe spotkanie do kadry zespołu został włączony również 18-letni Hubert Idasiak, który mecz rozpocznie z perspektywy trzeciego bramkarza.

Kim jest w ogóle młody zawodnik? Idasiak do Neapolu trafił w sierpniu 2018 roku z Pogoni Szczecin. Pomimo młodego wieku golkiper szybko zadebiutował w zespole Primavery Napoli, pojawiając się na murawie już w drugiej kolejce. Ostatecznie do końca sezonu rozegrał 18 spotkań. W tym sezonie jest podobnie. 18-latek jest podstawowym golkiperem młodej drużyny Partenopeich, a w lidze opuścił tylko jedno spotkanie. Niestety, zespół wygląda w tym sezonie słabiutko i znajduje się w strefie spadkowej, przez cały sezon wygrywając w lidze zaledwie trzy spotkania! W klubie są jednak z niego bardzo zadowoleni. Coraz częściej trenuje z pierwszym zespołem, kilka razy zasiadł już nawet w oficjalnych spotkaniach na ławce rezerwowych pierwszej drużyny, jednak z pewnością hamuje go ścisk, jaki Napoli ma na tej pozycji. Przed nim w hierarchii jest bowiem trzech solidnych golkiperów pokroju Davida Ospiny, Alexa Mereta i Orestisa Karnezisa. Młodego zawodnika doceniał już Carlo Ancelotti, który powołał go na przedsezonowy obóz przygotowawczy do Dimaro. To również obecny trener Evertonu dał mu zadebiutować w pierwszym zespole, gdy wpuścił go na murawę w 72 minucie towarzyskiego spotkania z Feralpi Salo.

Włoskie media podkreślają, że Idasiak to zawodnik ze sporym potencjałem, który rewelacyjne interwencje miesza jeszcze z tymi niepewnymi, jednak pamiętajmy, że mówimy tutaj o zaledwie 18-letnim zawodniku, który w zasadzie drugi sezon z rzędu ma pewne miejsce w drużynie Primavery. Dzisiaj będzie miał szansę posmakować wielkiego futbolu, a kto wie, może niedługo stanie się to codziennością?

Komentarze