Trenerskie roszady w Serie A

Trenerskie roszady w Serie A

Cierpliwość nie należy do cnót właścicieli włoskich klubów. Wielu z nich kończy się ona bardzo szybko i przy gorszej formie swojego zespołu, potrafią oni rozstać się z trenerem bardzo szybko. Po kilku kolejkach już nad kilkoma z nich zebrały się ciemne chmury, więc karuzela trenerska powinna rozkręcić się na dobre. W tekście postaramy się rozważyć kto w bliższej lub nieco dalszej przyszłości, może stracić swoją posadę.

Giuseppe Iachini

Oczekiwania we Florencji są bardzo duże. Marzy im się powrót do europejskich pucharów. W tym sezonie Fiorentina gra bardzo nierówno, potrafi zanotować znakomity występ przeciwko Interowi, ale również zremisować wygrany mecz ze Spezią. Ligowy strażak, jakim określany jest Iachini otrzymał od Comisso kredyt zaufania na kolejny sezon, w ramach swojej ciężkiej pracy jaką udało mu się wykonać w poprzednim. Czy jednak zdoła dokończyć ten sezon w stolicy Toskanii? Choć w tym sezonie konkurencja jest ogromna, to aktualnie Viola gra poniżej oczekiwań i jeżeli nie poprawi ona swojej skuteczności do końca rundy, to Pan w charakterystycznej czapce z daszkiem, może według tradycji pożegnać się z klubem nie goszcząc w nim długo. W tym momencie spekuluje się, że jego posadę mógłby objąć Cesare Prandelli.

Marco Giampaolo

Przyjście Giampaolo do Torino miało dać nową jakość temu klubowi i gwarancje dobrze poukładanej gry oraz spokojne miejsce w środku tabeli. Świadczyły o tym również poczynione transfery w tym naszego reprezentanta Karola Linettego, którego Giampaolo bardzo cenił podczas ich wspólnej pracy w Sampdorii. Tymczasem Byki zanotowały fatalny start sezonu notując pierwsze zwycięstwo dopiero w 6 kolejce. Gra Granaty również pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli Torino szybko nie ucieknie ze strefy spadkowej to przygoda Marco Giampaolo może skończyć się równie szybko, jak przed rokiem w Milanie. Na ten moment też ciężko wytypować kandydata na ewentualną zmianę, chociaż w kuluarach mówi się o powrocie do klubu Gianpiero Ventury lub Moreno Longo.

Giovanni Stroppa

Crotone’s head coach Giovanni Stroppa during the Serie BKT match between US Citta di Palermo and Crotone at Stadio Renzo Barbera October-07-2018 Palermo, Italy.Mike Palazzotto

Ostatni raz Stroppa w Serie A na ławce trenerskiej siedział 8 lat temu. Niestety dla niego szybko się z nim pożegnano w Pescarze. Oczywiście wiadomo, że w Crotone liczą jedynie na utrzymanie w lidze, to jednak 2 punkty i ostatnie miejsce w tabeli nie przybliża ich do tego celu. Choć Stroppie zawdzięczają awans, to przy takich wynikach mogą oni się szybko z nim pożegnać. Sądzę jednak, że dostanie on czas przynajmniej do końca tej rundy, co by nie mówić Crotone to jeden z najsłabszych kadrowo zespołów w lidze i żaden trener nie miał by łatwo w tej drużynie.

Luca Gotti

TURIN, ITALY – DECEMBER 15: Luca Gotti, Manager of Udinese during the Serie A match between Juventus and Udinese Calcio at Allianz Stadium on December 15, 2019 in Turin, Italy. (Photo by Chris Ricco/Getty Images)

Udinese to najgorzej dla oka grający zespół w całej lidze. Ich mecze niezależnie od rywala zawsze wyglądają tak samo, czyli większa lub mniejsza kopanina i murowanie własnej bramki. Oczywiście nie wymaga się od Udinese, żeby grali nie wiadomo jak piękny futbol dla oka, lecz aktualnie drużyna Luki Gottiego nie ma ani stylu, ani nie punktuje za często. Cztery punkty i przedostatnia pozycja w tabeli stawia go w tym zacnym gronie trenerów, którzy są blisko wylecenia z klubu.

Andrea Pirlo

Przed sezonem objęcie funkcji pierwszego trenera przez Pirlo było nie tylko wielkim zaskoczeniem jak i wielką nie wiadomą. Po kilku kolejkach jesteśmy w stanie stwierdzić, że gra Juventusu nie wygląda najlepiej. Ogromna zależność od Ronaldo uwidoczniła się, kiedy go zabrakło przez zakażenie koronawirusem. Choć w tabeli nie wygląda to tragicznie, trzeba pamiętać, że zwycięstwo z Napoli otrzymali oni przy “zielonym stoliku”. Andrea Agnelli oczywiście wiedział co wiąże się z ryzykiem zatrudnienia swojej byłej gwiazdy z zerowym doświadczeniem trenerskim. Andrea Pirlo może liczyć w Turynie na duży kredyt zaufania, lecz jeżeli będą mu się przytrafiać straty punktów z zespołami z dołu tabeli, jak Crotone, to może on go szybko wyczerpać. Nie spodziewałbym się nerwowych ruchów w najbliższym czasie, lecz jeśli Juventus do końca rundy nie będzie liderem to mogą powoli się rozglądać za jakimś nowym trenerem. Na rynku topowych trenerów pozostanie oczywiście Allegri, i pewnie wielu kibiców Juve dałoby sporo, żeby wrócił on do Turynu. Poza nim takim kandydatem mógłby być oczywiście Mauricio Pochettino.

Jeżeli doceniasz naszą pracę i chcesz dołożyć się do rozwoju strony, to zapraszamy do wsparcia na Patronite. Za każde wsparcie z góry bardzo dziękujemy!

Komentarze