Szalona zima przed Pescarą. Delfiny myślą o wzmocnieniach

Szalona zima przed Pescarą. Delfiny myślą o wzmocnieniach

Nie o takim sezonie marzyli kibice Pescary. Gdy drużyna prowadzona przez Massimo Oddo trafiała do Serie A, wielu z nich myślało, że pozostanie tu na dłużej. Mądre i ciekawe wzmocnienia tylko wzmacniały to przekonanie. Tymczasem po rozegraniu niemal połowy sezonu, beniaminek znajduje się na dnie tabeli mając na koncie zaledwie dziewięć punktów. Nie dziwne zatem, że spore nadzieje kibice Delfinów pokładają w zimowym mercato, które rozpoczyna się już za kilka dni.

Pierwszym zimowym wzmocnieniem klubu ma być doświadczony Gugliemo Stendardo, który w tym sezonie był głębokim rezerwowym w Atalancie i na boisku przebywał zaledwie przez 44 minuty. 35-latek ma rozwiązać umowę z La Dea i za darmo zameldować się na Stadio Adriatico. Były zawodnik między innymi Lazio ma wnieść trochę doświadczenia i spokoju do trzeciej najgorszej defensywy ligi (33 stracone bramki). Gorszy bilans ma tylko Cagliari (42) i Palermo (35).

Oprócz defensywy klub musi wzmocnić ofensywę. W drużynie brakuje przede wszystkim rasowego napastnika, który ciągnąłby zespół w trudnych momentach. W takiej roli nie sprawdził się ani wypożyczony z Interu Rey Manaj (2 bramki), ani ściągnięty na tych samych zasadach z PSG Jean-Christophe Bachebeck (1 bramka). Dyrektor sportowy klubu Daniele Sebastiani rozważa wiele kandydatur, wśród których są Filip Djordjevic (Lazio),  Alberto Paloschi (Atalanta), Maurizio Pinilla (Atalanta), czy Maikol Negro (Matera).

Z klubu może odejść z kolei pomocnik Francesco Zampano po którego zgłosiła się Fiorentina. W ramach rozliczenia za 23-latka do zespołu Massimo Oddo może zostać wypożyczony Kevin Diks. 20-letni prawy obrońca w obecnym sezonie zaledwie dwukrotnie pojawiał się boiskach Serie A, częściej meldując się w drużynie Primavery.

Przed Pescarą długa droga, aby utrzymać się w Serie A. Możliwe, że w tej walce drużyną będzie dyrygował już inny szkoleniowiec, bowiem Massim Oddo od dłuższego czasu znajduje się na cenzurowanym u zarządu, który jednak mając w pamięci niedawny awans dał mu spory zapas czasu na wyprowadzenie zespołu na prostą. Ten czas jednak powoli dobiega końca …

Komentarze
Oddo nowym trenerem FC Crotone