Spróbować powalczyć o coś więcej – US Sassuolo Calcio

Spróbować powalczyć o coś więcej – US Sassuolo Calcio

Po kilku nudnych i monotonnych sezonach, w Sassuolo wreszcie zaczynają się dziać pozytywne rzeczy. Roberto De Zerbi wprowadził do Neroverdich powiew ofensywnej piłki, a klubowi sternicy potrafią dobrze spożytkować pieniądze otrzymywane za swoje kluczowe postacie.

Roberto De Zerbi powoli przewija się w świadomości kibiców, jako trener, który w niedługim okresie może przejąć jeden z topowych zespołów. Włoch ma za sobą całkiem niezły czas w Palermo, potem bezradne Benevento pozbierał do kupy i włączył ich do walki o utrzymanie, a następnie otrzymał pracę w Sassuolo, gdzie poprzedni sezon był potwierdzeniem dobrych opinii jakie wokół niego krążą. W czerwcu sporo spekulowano o jego przyszłości, a jego nazwisko przewijało się w kontekście takich klubów jak Lazio, Milan, czy nawet (trochę ciszej) Juventus.

Tego lata w Sassuolo doszło do kolejnej wymiany. Odszedł lider defensywy Merih Demiral, który trafił do Juventusu. Pożegnano Pola Lirolę, który został wypożyczony do Fiorentiny, a w tym samym kierunku odszedł Kevin-Prince Boateng. Nie do załatania może być strata Stefano Sensiego, rewelacyjnego pomocnika, który już w swoim debiucie w Interze zrobił furorę. Klubowi dyrektorzy zadbali jednak o odpowiednie zastępstwa i na Mapei Stadium trafiło kilka ciekawych nazwisk. Miejsce Sensiego w pomocy zajmie znany z Serie A Pedro Obiang, który już od kilku okienek był łączony z powrotem do Włoch, bowiem jego przygoda z West Ham United nie ułożyła się tak jak wielu przewidywało. W ataku miejsce Boatenga zajmie Francesco Caputo, najlepszy strzelec spadkowicza z Empoli, który spróbuje zachować swoją skuteczność z poprzednich rozgrywek. Oprócz tego z Juventusu wykupiono lewego obrońcę Rogerio, a z Rapidu Wiedeń przyszedł ciekawy 20-latek Mert Muldur, o którego zabiegały mocniejsze zespoły. Wisienką na torcie było jednak wyciągnięcie z Empoli Hameda Traore, który imponował w poprzednim sezonie w Empoli, a latem o jego usługi zabiegał Juventus.

Zdjęcie

Sassuolo zachowało więc status quo. Zawodnikiem numer jeden w klubie dalej będzie Domenico Berardi, który po raz kolejny nie zdecydował się na reanimację swojej kariery i spróbowania sił poza Sassuolo. W klubie jest jednak bardzo ceniony i z pewnością na jego pozostaniu zyska Roberto De Zerbi.

Typ Serie A Polonia: Miejsca 12-14

Przyszli: Pedro Obiang (West Ham United, 8 mln), Francesco Caputo (Empoli, 7.5 mln), Rogerio (Juventus, 6 mln), Mert Muldur (Rapid Wiedeń, 5 mln), Marco Sala (Inter, 5 mln), Jeremy Toljan (Borussia Dortmund, wyp.), Andrew Gravillon (Inter, wyp.), Hamed Traore (Empoli, wyp.)

Odeszli: Matteo Politano (Inter, 20 mln wykupienie po wyp.), Merig Demiral (Juventus, 18 mln), Stefano Sensi (Inter, wyp. za 5 mln), Kevin-Prince Boateng (Fiorentina, 1 mln), Pol Lirola (Fiorentina, wyp.), Antonino Ragusa (Hellas Verona, 1 mln), Timo Letschert (HSV, 10 tys.), Andrea Meroni (Pisa, wyp.), Martin Erlic (Spezia), Giangiacomo Magnani (Brescia, wyp.), Jens Odgaard (Heerenveen, wyp.), Claud Adjapong (Hellas Verona, wyp.)

 

Komentarze