SKY: Allan do PSG, Barella w Napoli?

SKY: Allan do PSG, Barella w Napoli?

Według Sky Sport Italia, Napoli może sprzedać Allana do PSG za 80 milionów euro. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć Nicolò Barella z Cagliari.

Trener Paris Saint-Germain Thomas Tuchel usilnie próbuje sprowadzić Allana do Francji, zwłaszcza po przekonaniu się do jego umiejętności w dwóch meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Partenopei pozwoliliby mu odejść przynajmniej za około 80 milionów euro, mimo wysokiej ceny Francuzi są gotowi ściągnąć pomocnika już w styczniowym oknie transferowym.

Dla zespołu spod Wezuwiusza byłby to ogromny zysk, biorąc pod uwagę że w 2015 roku Allan został kupiony za skromne jak na dzisiejsze standardy 11,5 mln euro.

Gdyby tak się stało, Napoli natychmiast zainwestowałby około 45 mln euro w pomocnika reprezentacji Włoch Nicolo Barellę. 21-latek jest jednak w ostatnich tygodniach tematem wielu transferowych spekulacji, a najpoważniejsze zamiary wobec jego transferu mają mieć Chelsea i Inter.

Dodatkowym uzupełnieniem luki po Brazylijczyku miałby być Stanislav Łobotka z Celty Vigo. 24-letni Słowak wystąpił w obecnych sezonie w 12 meczach La Liga, zaliczając jedną asystę.

Komentarze