Rizzoli: Fabbri nie zostanie odrzucony przez Serie A

Rizzoli: Fabbri nie zostanie odrzucony przez Serie A

Dzisiaj po południu doszło do spotkania przewodniczącego grona sędziów Nicoli Rizzoliego z przedstawicielami Milanu, a tematem były oczywiście kontrowersje wokół sobotniego spotkania Rossonerich z Juventusem. Po spotkaniu, Rizzoli tłumaczył niektóre decyzje zgromadzonym dziennikarzom.

„90% błędów jakie dostrzegliśmy pochodziło z rzutów karnych i zagrań ręką w polu karnym. Potrzebujemy więcej profesjonalizmu i nie mówię tylko o umiejętnościach sędziów i VAR-u. Musimy nauczyć się używać naszego personelu bardziej profesjonalnie. Na dzisiejszym spotkaniu nie rozmawialiśmy o 31 kolejce Serie A. Nikt nie zostanie odrzucony. Ludzie, których zatrudniamy muszą być gotowi, a my musimy umieć nimi zarządzać”.

„Jeżeli mówimy o karnym w meczu Lazio z Sassuolo, to ręka obrońcy nie wykonała ruchu w naturalny sposób. Nie ma znaczenia, czy piłka uderzyła najpierw w inną część ciała. Zawodnik płaci w tej sytuacji za wystawienie ręki”.

„Fabbri (arbiter Juventus-Milan – przyp. redakcji) musi dorosnąć, ale ma wielki potencjał. Doświadczenie jest kluczowe, a zdobywasz je głównie przez popełnianie błędów”.

„VAR może interweniować, w sytuacjach gdy mamy do czynienia z brutalnością. W takiej sytuacji gra może zostać zatrzymana, a czerwona kartka pokazana (w odniesieniu do faulu Mandzukicia na Romagnolim)”. 

Komentarze