• Born (age)
  • LocationWłochy
  • PositionObrońca
  • Squad Number5
5

Mistrz świata i najlepszy piłkarz roku 2006. Grał w takich klubach jak Inter Mediolan, Juventus FC czy Real Madryt. W reprezentacji w latach 1997-2010 rozegrał 136(!) spotkań. O kim mowa? Oczywiście o Fabio Cannavaro.

Fabio jest starszym z braci Cannavaro. Jego brat Paolo gra do dziś we włoskiej Serie A. Fabio urodził się 13 września 1973 roku w Neapolu, jest też wychowankiem miejscowego klubu SSC Napoli, w którym od 1992 do 1995 roku rozegrał 58 spotkań. Jego następnym przystankiem w karierze była Parma, gdzie występował do 2002 roku i rozegrał w niej 212 meczów. Później włoski obrońca przeniósł się do Interu, gdzie grał zaledwie do 2004 roku po czym trafił do Starej Damy. W barwach Juve grał do roku najważniejszego w karierze tej legendy czyli do 2006 roku, to właśnie wtedy został on mistrzem świata wraz z reprezentacją Italii pokonując w finale Francję w rzutach karnych, oprócz tego został najlepszym piłkarzem zdobywając złotą piłkę. Te sukcesy spowodowały jego transfer do Realu Madryt, w którym do 2009 roku rozegrał 94 spotkania po czym wrócił do Juventusu, a następnie na koniec kariery zawitał do Al Ahli. Obecnie jest trenerem Al-Nassr. Nigdy nie wygrał Ligi Mistrzów ale to jedyna skaza na fantastycznej historii tego genialnego defensora.

Cannavaro był wielki i zostanie tak zapamiętany przez kibiców calcio. mimo że ma zaledwie 175 cm wzrostu, co jak na stopera jest wartością dość skromną.

Komentarze

Strona Główna

Leave a Comment

(required)

(required)