Paratici: Jak Juventus sprowadził Cristiano Ronaldo?

Paratici: Jak Juventus sprowadził Cristiano Ronaldo?

Dyrektor sportowy Juventusu Fabio Paratici wyjaśnił jak Juventus doprowadził do letniego sprowadzenia Cristiano Ronaldo z Realu Madryt.

„Gdy graliśmy w Madrycie z Realem, Mendes (agent CR7 – przyp. redakcji) przyszedł do nas, tak jak się to z reguły odbywa przy podobnych okolicznościach. Powiedziałem mu, że Cristiano strzelił niesamowitą bramkę i że wciąż mam ją w głowie. Mendes spojrzał na mnie i powiedział, że nie uwierzę, ale jeżeli Cristiano zdecyduje się na zmianę klubu, to chce dołączyć do Juventusu. Powiedział, że to zdecydowanie mniej dziwny pomysł, niż się wydaje na pierwszy rzut oka i że porozmawiamy o tym później” – rozpoczął Paratici w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

„Pewnego dnia znalazłem się na pokładzie samolotu z Mendesem i Giovannim Branchinim, gdzie domykaliśmy transfer fenomenalnego Cancelo. Mendes znowu wtedy na mnie spojrzał i teraz było już jasne, że to poważna sprawa. Powiedział, że Cristiano odejdzie z Realu i chce trafić tylko i wyłącznie do Juventusu. Grał już dla Manchesteru United, który jest największym klubem w Anglii, potem w Realu, a on zawsze chce grać dla klubów z wielką historią. Nigdy nie grał we Włoszech, a chce również tutaj wygrywać. Jeśli go chcemy, to jest nasz”.

„Powiedziałem mu ‚okej, jeśli tak, to opowiedzieć mi szerzej o tej sprawie’. Później nie potrafiłem już o tym zapomnieć i jedyne czego chciałem, to podpisać Cristiano. Potem pokazał ile ma wynieść wynagrodzenie, ile koszty transferu. Dał mi kilka dni do namysłu, nie mogłem jednak odmówić”.

Komentarze