Paqueta: Milan odpowiednim miejscem dla mnie

Paqueta: Milan odpowiednim miejscem dla mnie

Lucas Paqueta został wczoraj zaprezentowany jako nowy zawodnik Milanu. W tym miejscu większość kibiców Milanu i calcio zastanawia się, czy ofensywny pomocnik pójdzie bardziej w stronę Kaki, czy może Gabriela Barbosy. Rossoneri wydali na sprowadzenie zawodnika aż 35 milionów euro, a Leonardo potwierdził, że w najbliższym czasie kibice nie mogą liczyć na podobne transakcje.

Paqueta, który podpisał 5-letni kontrakt z Il Diavolo warty 1.7 miliona euro rocznie, został wczoraj zaprezentowany w Milanello, gdzie odpowiedział na pytania dziennikarzy.

„Czuję się bardzo szczęśliwy, że zaangażowano mnie do tego projektu. Jestem dopiero na początku mojej przygody, ale mam nadzieję, że uda mi się podążać drogą, którą wyznaczył tutaj Kaka. Milan to wielki klub, z wielką historią. Gdy taki klub cię wzywa, szczególnie przez osobę Leonardo, to wielkie wydarzenie. Rozmawiałem na ten temat z moją rodziną i szybko uznaliśmy, to za bardzo dobry krok”.

„Wiem, że we Włoszech gra się inaczej i będę musiał się przystosować do takiego rodzaju piłki. Oglądałem wiele spotkań Serie A i wiem, że to liga fizyczna i taktyczna, a więc inna niż ta w Brazylii. Będę zwracał uwagę na każdy szczegół, by tylko się tutaj rozwinąć”.

„Rozpoczynałem swoją karierę we Flamengo z numerem 39. Nie jestem przesądny, ale chciałem zacząć nowy rozdział mojej przygody z tym samym numerem”.

„Jestem technicznym zawodnikiem, który musi mieć dokładnie określone taktyczne założenia. Uważam, że pod względem przygotowania fizycznego jestem gotowy, ale pracuje nad innymi rzeczami, które tutaj są koniecznością, jak na przykład gra bez piłki. Pozycja na której czuje się najlepiej, to środek pola, ale we Flamengo często grałem wyżej, nawet tuż za plecami napastnika. Zagram wszędzie, gdzie trener będzie tego chciał. Gdy wkładasz koszulkę Milanu, musisz być gotowy na każdą ewentualność. Chce być gotowy, gdy moja szansa nadejdzie”.

„Gattuso był świetnym zawodnikiem, a ja zawsze miałem go w swojej drużynie na Play Station! To unikalne uczucie, gdy myślę, że teraz będzie on moim trenerem. Mam nadzieję, że przed nami wspaniały rok, w którym spełnię oczekiwania”.

„Wejście na San Siro, to niezapomniane przeżycie. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc Gonzalo Higuainowi i Patrickowi Cutrone w zdobywaniu większej ilości bramek”.

Komentarze