Ostatnia szansa Keity na pozostanie w Lazio

Ostatnia szansa Keity na pozostanie w Lazio

W obecnym sezonie Lazio ma spory ból głowy z młodym skrzydłowym Keitą Balde. Senegalczyk jest kluczową postacią drużyny i ważnym elementem w układance Simone Inzaghiego, jednak swoim zachowaniem oraz ciągle przedłużającymi się negocjacjami kontraktowymi sprawił, że w Rzymie coraz więcej myślą nad pozbyciem się krnąbrnego zawodnika.

W styczniu ma nastąpić finalne spotkanie działaczy Lazio z agentem Keity na którym zostanie przedstawiona ostateczna oferta przedłużenia kontraktu, która ma zagwarantować 21-latkowi niemal potrojenie pensji. Obecnie pobiera on rocznie 700 tysięcy euro, a nowy kontrakt ma zostać ustalony na poziomie 2 milionów. Oprócz tego w umowie ma się znaleźć także klauzula odstępnego w wysokości 30-35 milionów euro. Jeżeli jednak i ta propozycja zostanie odrzucona, to Orły będą chciały się pozbyć wychowanka Barcelony. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2018 roku, więc w klubie nie zamierzają czekać i jak najszybciej zamierzają rozwiązać zalegający problem. Najnowsze doniesienia mówią, że 22-23 miliony jest w stanie na stół wyłożyć Bayer Leverkusen.

Przypomnijmy, że Keita już latem w obliczu przeciągających się negocjacji kontraktowych (wtedy Lazio oferowało 1.2 mln rocznie) odmówił przyjazdu na obóz przygotowawczy w Auronzo di Cadore, domagając się transferu. Ostatnio z kolei podczas klubowej wigilii wyszedł z uroczystości podczas przemowy prezydenta Claudio Lotito nie pytając o zgodę nikogo z zarządu klubu.

Komentarze