Oficjalnie: Okaka przechodzi do Udinese

Oficjalnie: Okaka przechodzi do Udinese

Zespół z Udine poinformował dzisiaj nad ranem wszystkich fanów poprzez oficjalne konto na Twitterze o swoim najnowszym nabytku. Do włoskiej ekipy dołączył Stefano Okaka, zawodnik został wypożyczony na pół roku z ekipy Watford.

29-letni napastnik ma pomóc drużynie Davide Nicoli wyjść z kryzysu, powiększając rywalizacje w ofensywie zespołu. Jednak czy Okaka jest w stanie pomóc Udinese powalczyć o pewne miejsce w środku tabeli? Ciężko dojść do takiego wniosku patrząc na same statystyki zawodnika, który w obecnym sezonie w Anglii rozegrał jedynie 47 minut w trzech spotkaniach.

Powrót do ojczyzny może się okazać jednak zbawienny dla zawodnika. Piłkarz, który swoje pierwsze kroki w poważnej piłce klubowej stawiał w Romie będzie potrzebował wielu minut żeby wejść na pełne obroty. Natomiast patrząc na napastników Udinese, gorzej być po prostu nie może. Jednym z jedynych piłkarzy, którzy ciągną ten zespół jest Rodrigo De Paul. Argentyńczykiem jednak interesują się dosyć poważnie większe kluby z Włoch. Takie zainteresowanie może zaowocować zmianą ekipy przez De Paula a zarząd musi myśleć przyszłościowo. Stąd taki ruch na rynku nie dziwi.

Ponadto nowy nabytek Włochów może pochwalić się jednym dużym atutem. Okaka jest bardzo silny i świetnie spisuje się przy grze głową. Jest to na pewno ogromny atut, który trener na pewno bardzo chętnie wykorzysta.

Komentarze