Milano City FC – nadchodząca konkurencja dla Milanu i Interu?

Milano City FC – nadchodząca konkurencja dla Milanu i Interu?

Milano City FC zaczyna swoją przygodę od grupy A w Serie D. Ambicją właścicieli klubu jest w przyszłości dołączyć do dwóch mediolańskich gigantów Interu i Milanu w rozgrywkach Serie A. Zanim jednak to nastąpi, klub z pewnością skupi się na celach bardziej realnych takich jak awans do Serie C w świeżo rozpoczętym sezonie.

Sam klub jest tworem pewnej grupy przedsiębiorców na podstawie zespołu Butese Calcio, po którym odziedziczy oprócz miejsca w lidze także akademię, która jeśli wierzyć zapowiedziom, bardzo mocno postawi na produkcję młodych zawodników.

Mimo iż klub świeżo powstał to ma już spore wsparcie biznesowe. Klub w formie sponsoringu wspierają między innymi Poso, Geartec, Grupa Fabbro czy znana firma tworząca sprzęt sportowy Macron, która będzie producentem stroju meczowego dla piłkarzy.

Stefano Amirante, nowy dyrektor generalny klubu, marzy by Mediolan powstał kolejny profesjonalny klub piłkarski. Tak jak ma to miejsce na przykład w Londynie, gdzie klubów piłkarskich w samej Premier League jest obecnie aż 6.

Klub bardzo chciałby być uznawany za drużynę z Mediolanu, dlatego na strojach drużyny jest słynna katedra Duomo. Prawda jest jednak mniej korzystna dla nowego tworu piłkarskiego, bowiem swoje spotkania będą rozgrywać na stadionie oddalonym o 40 minut jazdy od katedry, wręcz na obrzeżach miasta.

Swój sezon Milano City FC rozpoczną dopiero 16 września, wyjazdowym starciem z Caratese. Już jutro klub rozegra jednak swoje pierwsze spotkanie, a rywalem będzie zespół Primavery Interu. Kto znalazł miejsce w nowym klubie? Jest między innymi znany z występów w Milanie i Hellasie Verona Davide Speziale, który nigdy jednak nie zadebiutował w Serie A. Z Juventusu wypożyczono lewego obrońcę Michele Martino, a z Novary pomocnika Alessandro Campusa. Doświadczenia w ataku ma dodać 39-letni Neto Pereira, który na poziomie Serie B rozegrał 144 spotkania (27 bramek).

Czy Milano City FC faktycznie dołączy do piłkarskiej elity i nawiąże walkę z Interem czy Milanem? Czy może będzie tylko ciekawostką, która lada moment ugrzęźnie w niższych ligach? Odpowiedzi zaczniemy poznawać począwszy od 16 września.

Komentarze