La Repubblica: Szatnia Interu podzielona na trzy frakcje

La Repubblica: Szatnia Interu podzielona na trzy frakcje

W Interze ostatnimi czasy nie dzieje się zbyt dobrze, a dzisiaj La Repubblica podaje, że kryzysy zaczynają się pojawiać również w szatni Nerazzurrich, która podzieliła się trzy obozy.

Zdaniem dziennika główna oś konfliktu przebiera wokół Mauro Icardiego i Ivana Perisicia, szczególnie po tym, jak Wanda Icardi w jednym z wywiadów powiedziała, że Mauro mógłby zarabiać mniej, gdyby tylko klub sprowadził kogoś, kto potrafi dobrze dośrodkowywać piłkę. Obecna harmonia w szatni jest podzielona pomiędzy trzy frakcje: Włochów, zawodników z Południowej Ameryki i zawodników z Bałkanów i południowej Europy. Icardi do tej pory nie trzymał się z żadną grup, tylko starał się być łącznikiem pomiędzy nimi wszystkimi. Ostatnimi czasy zdecydowanie odsunął się jednak od Ivana Perisicia, Marcelo Brozovicia i Samira Handanovicia.

La Repubblica informuje, że znaczne pogorszenie sytuacji w szatni zaczęło się w styczniu, gdy Radja Nainggolan zaczął głośno mówić o możliwym powrocie do Romy i pojawił się na treningu od razu po całonocnej imprezie, a także, gdy Ivan Perisic głośno zaczął domagać się wystawienia na listę transferową i z entuzjazmem odpowiadał na zainteresowanie Arsenalu.

Dyrektor sportowy Interu Piero Ausilio ma bardzo dobre układy z Bałkańską frakcją i jest raczej nastawiony na sprzedaż Icardiego, niż któregoś zawodnika z południa Europy. Głównym celem Ausilio jest wymiana Argentyńczyka na Paulo Dybalę. Zupełnie inaczej całą sytuację postrzega jednak nowy prezydent klubu Steven Zhang, który stoi zdecydowanie po stronie Icardiego i jest bardzo nieprzychylnie nastawiony na jego ewentualne odejście. W tej sytuacji w rolę swoistego mediatora musi wchodzić Beppe Marotta, który stara się rozmawiać pomiędzy frakcjami i dojść do porozumienia. Już jakiś czas temu włoskie media donosiły jednak, że również on przychylnie podchodzi do pomysły wymiany za Dybalę.

Dziennik dodaje przy okazji, że odebranie opaski Icardiemu nie było pomysłem żadnego z zawodników, tylko zapadło w klubowych gabinetach,

Komentarze