La Repubblica: Miesiąc prawdy dla właściciela Milanu. Paolo Scarioni nowym prezydentem?

La Repubblica: Miesiąc prawdy dla właściciela Milanu. Paolo Scarioni nowym prezydentem?

La Repubblica w dzisiejszym wydaniu poświęca trochę miejsca sytuacji w Milanie, a właściwie chodzi o jej prezydenta i zawirowania ws. finansów. Gazeta pisze o “miesiącu prawdy”dla właściciela Rossonerich i dla przyszłości zespołu. Już niedługo może okazać się, czy Chińczyk nadal będzie kierował klubem, czy ten przejdzie w posiadanie Elliottu.

Zgodnie z zawartą umową pomiędzy Mr. Li, a funduszem Paula Singera pod koniec listopada upływa termin spłaty pierwszej transzy kredytu, która wynosi 60 mln euro. Wspomniane źródło donosi też o istnieniu innych klauzul – m.in. aby nie notować strat finansowych. Jeśli Elliott przejąłby Milan to nowym prezydentem może zostać Paolo Scaroni.

Tymczasem CEO Milanu Marco Fassone w celu refinansowania pożyczki rozmawia z Bofa-Merrill Lynch. Być może teraz pojawią się “tajemniczy inwestorzy Yonghonga Li”. Klub z San Siro będzie potrzebował teraz nowych biznesmenów, aby przedstawić amerykanom potrzebne gwarancję finansowe do udzielenia długoterminowej pożyczki – spłaconej z aukcji w Hong Kongu w ciągu 3 lat.

La Repubblica donosi także, że Yonghong Li nagrał video wiadomości do piłkarzy Milanu, w której zapewnia o zasobach finansowych.

Komentarze