La Gazzetta: Pietro Pellegri trafi do Juventusu. Darmian i Pellegrini w lipcu?

La Gazzetta: Pietro Pellegri trafi do Juventusu. Darmian i Pellegrini w lipcu?

La Gazzetta dello Sport jest przekonana, że młody napastnik Genoi Pietro Pellegri lada dzień zostanie zawodnikiem Juventusu. 16-latek do końca sezonu ma jednak pozostać na wypożyczeniu w klubie z Ligurii.

Przyśpieszenie transferu Pellegriego nastąpił w momencie ochłodzenia kontaktów z Cagliari w sprawie Han Kwang Songa. Rossoblu za wypożyczonego obecnie do Perugii napastnika oczekują ponad 15 milionów euro i kartę Rolando Mondragory. Dlatego też Paratici i Marotta szybko skierowali się na północ, a konkretnie zawitali do Genui, gdzie wypracowano porozumienie w sprawie pozyskania Pietro Pellegriego. La Gazzetta dello Sport jest już pewna, że porozumienie zostało osiągnięte, a Stara Dama zapłaci za Włocha 10 milionów euro od razu i kolejne 10 milionów w długodystansowych bonusach. Sam Pellegri pozostanie jednak w Genoi na zasadach wypożyczenia. Jedną z ostatnich kwestii spornych jest jej długość. Może ono bowiem trwać do końca tego sezonu, lub obejmować również całe rozgrywki 2018/19. Juve przychyla się do tej pierwszej opcji, by uniknąć powtórki sytuacji z Leonardo Spinazzolą. W ramach rozliczenia do ekipy Gryfów może również trafić pomocnik Primavery Juventusu Fabrizio Caligara.

La Gazzetta przy okazji informuje, że latem Juventus będzie zdecydowany na pozyskanie Lorenzo Pellegriniego z Romy i Matteo Darmiana z Manchesteru United. Ten pierwszy ma w kontrakcie klauzulę odstępnego w wysokości 25 milionów euro (może wzrosnąć do 28 milionów, zależne od liczby goli i asyst na koniec sezonu).

Jeżeli doceniasz naszą pracę i chcesz dołożyć się do rozwoju strony, to zapraszamy do wsparcia na Patronite. Za każde wsparcie z góry bardzo dziękujemy!

Komentarze
Pellegri wróci na wypożyczenie do Włoch