Kto następcą Salaha? Roma szuka skrzydłowego

Kto następcą Salaha? Roma szuka skrzydłowego

Rozpoczynający się w styczniu Puchar Narodów Afryki jest prawdziwym utrapieniem dla wielu włoskich klubów, w tym Romy, która z powodu walki o mistrzostwo Czarnego Lądu straci na kilka tygodni Mohammeda Salaha.

Żeby pokazać jak ważną postacią dla Rzymian jest Egipcjanin wystarczy przytoczyć statystyki. Skrzydłowy wypracował w tym sezonie dla Giallorossich  13 bramek (8 goli, 5 asyst), dlatego w stolicy Italii tak bardzo boją się utraty byłego zawodnika Chelsea. Aby strata nie była na tyle widoczna, tymczasowy dyrektor sportowy klubu Frederic Massara szuka wzmocnień na skrzydło. Na celowniku klubu znajduje się między innymi Memphis Depay (Manchester United), Yacine Brahimi (FC Porto), Alejandro Gomez (Atalanta), czy też Charly Musonda (Chelsea, a obecnie wypożyczony do Betisu). Według La Repubblica najbliżej finalizacji wydaje się transfer tego pierwszego, gdzie brakuje już w zasadzie tylko zgody Jose Mourinho. Ta powinna jednak nadejść, jako, że Holender w ogóle nie znajduje uznania w oczach The Special One. Portugalczyk dał mu w tym sezonie jedynie 134 minuty na wykazanie się.

Gianluca Di Marzio w ostatnich godzinach podaje z kolei, że Rzymianie zbierają informacje na temat Musondy, który ma bardzo podobne cechy do Salaha. Cała transakcja może być jednak szczególnie utrudniona ze względu na wypożyczenie. 20-latek najpierw musiałby powrócić do Londynu, a dopiero później sfinalizować swoje przenosiny do Rzymu.

W międzyczasie Roma musi zdecydować co począć z młodym skrzydłowym Daniele Verde. Wychowanek Romy jest jednym z objawień Serie B, gdzie będąc wypożyczony do Avellino zdobył już pięć bramek i zanotował trzy asysty. Rzymianie mogą pozostawić go na zapleczu na kolejne sześć miesięcy, posłać na kolejne wypożyczenie, tylko, że do lepszego klubu (zainteresowane są Sassuolo i Atalanta), lub postawić na niego w miejsce Salaha. Ta ostatnia opcja wydaje się jednak najmniej prawdopodobna.

Komentarze