Krzysztof Piątek o krok od Milanu

Krzysztof Piątek o krok od Milanu

Jak od dłuższego czasu podają media na świecie, AC Milan poszukuje nowego napastnika. Ekipa z San Siro poważnie zainteresowała się sprowadzeniem polskiego zawodnika. Piątek według włoskich mediów jest już tylko o krok od podpisania kontraktu z nową drużyną.

23-latek w obecnym sezonie zaskoczył nie tylko włoskich kibiców piłki nożnej ale cały świat z nią związany. Prawie nikt przed transferem do Genui nie dostrzegał tak dużego potencjału w Polaku. Ten jednak bez kompleksu wszedł do nowego zespołu zasypując przeciwników gradem bramek i biorąc udział w walce o koronę króla strzelców.

Po takim biegu wydarzeń nie dziwi zainteresowanie większych klubów, które chciałyby zobaczyć u siebie napastnika z taką skutecznością. Piątek początkowo nie był pewny co do zmiany otoczenia po sześciu miesiącach a i Genua nie chciała się zbytnio rozstawać z piłkarzem. Krzysztofem jednak zainteresowały się kluby, które przy odpowiedniej determinacji będą w stanie wyłożyć na niego niemałe pieniądze.

AC Milan, czyli jeden z klubów który zainteresował się graczem jest najbardziej zainteresowany usługami polskiego zawodnika. Rossoneri naciskają bardzo mocno na transfer napastnika do swojej drużyny. W tej sprawie dzisiaj w trakcie meczu obu drużyn jednocześnie mają zostać dogadane kwestie finansowe i oczekiwania obecnego klubu Krzysztofa Piątka.

Po spotkaniu przedstawicieli obu zespołów, zarząd będzie miał 48h na ustalenie czy chcą się pozbyć najskuteczniejszego piłkarza w zespole. Oficjalna decyzja co do transakcji, jak mówi dyrektor sportowy Genui, zapadnie w środę.

Drużyna z Milanu jest jednak praktycznie pewna finalizacji tego transferu, o czym może świadczyć na przykład koszulka z nazwiskiem Piątka w oficjalnym sklepie klubowym na Piazza Duomo.

https://twitter.com/Ryan__WTM/status/1087338642497028096

Komentarze