Juventus lepszy we włoskim klasyku

W jednym z hitów kolejki i włoskim klasyku, Juventus pewnie pokonał na własnym stadionie Lazio 2:0. Bramki dla Starej Damy zdobywali Argentyńczycy, Paulo Dybala i Gonzalo Higuain.

Massimiliano Allegri zaskoczył wszystkich nowym ustawieniem i trzema nominalnymi napastnikami w pierwszym składzie. Od początku meczu przewagę miało Juve, co udokumentowali już w 5. minucie, gdy Mandżukić zgrał piłkę głową do Dybali, a ten pięknym strzałem w długi róg dał prowadzenie gospodarzom. Lazio nie zdążyło jeszcze się otrząsnąć, a już przyszła 17. minuta i dośrodkowanie Cuadrado, które wykorzystał Higuain. Było już 2:0. Osiem minut później pierwszą groźną sytuacje stworzyli sobie Biancocelesti, ale po strzale Milinkovicia-Savicia piłka minimalnie minęła słupek bramki Buffona. W 30. minucie kolejną bramkę zdobył Higuain, jednak sędzia jej nie uznał, ponieważ piłkarz był na pozycji spalonej. Po pierwszej połowie zasłużenie prowadził więc Mistrz Włoch.

Po zmianie stron optyczną przewagę miał zespół Lazio, jednak niewiele z tego wynikało. Juventus kontratakował, jednak dwóch, dobrych okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Dybala. Kilka chwil po wejściu na plac gry w protokole meczowym mógł zapisać się Marko Pjaca, ale po podaniu Cuadrado, fatalnie spudłował. Do końca meczu, Stara Dama spokojnie kontrolowała to co działo się na boisku i zasłużenie trzy punktu zostały na J Stadium.

Po meczu szkoleniowcy obu ekip byli rzecz jasna w odmiennych nastrojach. Simone Inzaghi krytykował swój zespół za porażkę na własne życzenie. Allegri natomiast był zadowolony, chwaląc zespół i wyróżniając dobrą grę Mario Mandżukicia. Dla Juve to powrót na zwycięską ścieżkę, czym przerwali passę trzech wygranych z rzędu Lazio. Bianconeri utrzymali pozycje lidera włoskiej ekstraklasy, Orły również pozostały na swoim czwartym miejscu, jednak strata do podium to już cztery oczka.

Juventus FC – SS Lazio 2:0

Bramki: 5′ P. Dybala, 17′ G. Higuain

Juventus (4-2-3-1): Buffon – Lichtsteiner (74′ Barzagli), Bonucci, Chiellini, Asamoah – Khedira, Pjanić – Cuadrado, Dybala (82′ Rincon), Mandżukić – Higuain (87′ Pjaca)

Lazio (4-3-3): Marchetti – Patric, de Vrij, Wallace, Radu (60′ Lukaku) – Parolo, Biglia (60′ Djordjević), Milinković-Savić – Lombardi (66′ Murgia), Immobile, Anderson