Juventus i Inter w kolejce po Roberto Gagliardiniego

Juventus i Inter w kolejce po Roberto Gagliardiniego

Mimo pozyskania Tomasa Rincona, Juventus wciąż poszukuje gracza, który wzmocniłby środek pola. Według raportów mediów to Roberto Gagliardini jest nowym celem drużyny ze stolicy Piemontu. Juve to jednak nie jedyny klub, który chciałby pozyskać piłkarza Atalanty.

Sky Sports Italia, a także calciomercato.com wskazują na to, że również Inter Mediolan interesuje się 22-letnim pomocnikiem. Nerazzuri – podobnie jak ich rywal z Turynu – potrzebują podniesienia jakości w środkowej strefie boiska. Mówi się, że mediolańczycy mocno zainteresowani są Lucasem Leivą z Liverpoolu oraz Luizem Gustavo z Wolfsburga, jednak do grona potencjalnych wzmocnień dołączył teraz Gagliardini.

Powołując się na informacje podane przez wyżej wymienione media, Inter ze względu na finansowe fair play chciałby wypożyczyć na pół roku zawodnika rewelacji obecnych rozgrywek Serie A, natomiast po sezonie wykupić go za 25 milionów euro.

Wydaje się, że to właśnie Inter jest bardziej zdeterminowany, by pozyskać Gagliardiniego, który w 13 meczach w tym sezonie (775 minut) zaliczył dwie asysty. Następcą Włocha w Atalancie miałby zostać z kolei Oscar Hiljemark z Palermo, o czym informowaliśmy już dzisiaj w tym miejscu.

 

Komentarze