Jak wygląda sprawa z kontraktem Donnarumy?

Jak wygląda sprawa z kontraktem Donnarumy?

Sprawa z kontaktem Gianluigiego Donnarumy przewija się w mediach już od dłuższego czasu. Dotychczas jest to dalej jedna wielka niewiadoma i kibice z całego świata nie mogą być dalej niczego pewni w tym temacie.

Kariera “nowego Buffona”

Gianluigi Donnarumma jest wychowankiem niewielkiego, lokalnego klubiku pod nazwą Club Napoli. Do Milanu dołączył w 2013 roku jako 14-latek i do 2015 roku grał w akademii młodzieżowej Rossonerich. W 2015 roku otrzymał powołanie od trenera Fillipo Inzaghiego na mecz z Ceseną. Nie znalazł się jednak nawet na ławce rezerwowych. Na początku sezonu 2015/16 Donnarumma brał już jednak regularnie udział w treningach drużyny z czerwonej części Mediolanu.

Pierwszą swoją szanse dostał od trenera Sinišhy Mihajlovićia podczas tournée w Stanach Zjednoczonych. Podczas meczu z Realem Madryt po raz pierwszy pojawił się pomiędzy słupkami i obronił nawet karnego w sesji jedenastek. Natomiast oficjalny debiut zaliczył 25 października w meczu z Sassuolo. Rossoneri wygrali wówczas ten mecz 2:1, a sam Gigi miał na ten rezultat duży wpływ. Podczas debiutu Donnarumma miał 16 lat i 242 dni. Jego pierwsze i dotychczas jedyne osiągniecie z Milanem miało z kolei miejsce w 2016 roku. Il Diavolo pokonali wówczas po serii rzutów karnych Juventus 5:4, a Donnarumma obronił dwa rzuty karne i mógł unieść w górę Superpuchar Włoch.

Gianluigi Donnarumma vs Sassuolo (Home) [DEBUT] 25/10/2015 - YouTube

Sprawa kontraktu Donnarummy

Kontakt młodego golkipera obowiązuje do 30 czerwca tego roku i dalej nie wiadomo czy zostanie on przedłużony. Według jego agenta Mino Raioli, Gigio ma oferty z kilku innych klubów. Inter i Juventus są zainteresowani reprezentantem Squadra Azzurra i czekają jak rozwinie się sprawa z jego przedłużeniem. Wtedy będzie to zależało od tego kto zaoferuje lepsze warunki kontraktowe i oczywiście wyższą prowizję. Gigio niejednokrotnie wypowiadał się podczas wywiadów, że w Mediolanie będzie chciał spędzić swoją całą karierę. Na antenie DAZN, gdzie Donnarumma został zapytany o swoją przyszłość odpowiedział następująco: “Jasne, że chcę zostać w Milanie, mój agent będzie o tym rozmawiał z klubem. Mino wie, co musi zrobić, klub zobaczy. Ja tymczasem chcę cieszyć się tą chwilą”.

Mino znowu zamiesza?

Jednym z zagrożeń dotyczących ewentualnego przedłużenia kontraktu z Milanem jest Mino Raiola. Słynny agent piłkarski nie słynie z sentymentów, co było widać już podczas pierwszej afery z przedłużeniem kontraktu przez bramkarza. Wiadomo, że podczas transferu Gigio sam Raiola dostałby ogromną prowizję, więc nie wiadomo, czy wcześniejszej utraty zarobku, nie będzie chciał sobie odbić właśnie teraz.

Milan jest w stanie zaoferować Gigio pensje na poziomie 7/8 milionów euro za sezon. Natomiast Raiola chce więcej i mówi, że o wiele więcej, może zaoferować wcześniej wspomniany Inter lub Juventus. Sam Donnarumma zarabia obecnie 6 milionów euro rocznie, ale dla jego agenta, to dalej za małe pieniądze i zdecydowanie poniżej wartości Włocha.

CO NA TO MILAN?

Dotychczas nie ma praktycznie żadnych informacji podawanych przez włoskie media czy kontrakt zostanie przedłużony czy nie. Do jego końca zostało, już zaledwie pół roku a my dalej nic nie wiemy w jego sprawie. Nie pojawiają się jednak również żadne spekulacje w sprawie ewentualnego poszukiwania przez Milan golkipera na lato. Dla Rossonerich odejście Gigio przy obecnej polityce odmładzania kadry, byłby jak strzał w kolano. Ciężko byłoby kimkolwiek zastąpić charakter Donnarummy i spodziewamy się, że sam on sam będzie chciał zostać w Milanie i w tym sezonie powalczyć o jak najwyższe cele. Ciężko bowiem oczekiwać, by w momencie, gdy po latach przeciętnych rezultatów, golkiper miał odejść w momencie największego wzrostu klubu.

Komentarze