Inzaghi: Marsylia nas zaskoczyła

Inzaghi: Marsylia nas zaskoczyła

Simone Inzaghi wypowiedział się po wczorajszym spotkaniu z Marsylią, który zapewnił Lazio awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

„Chłopcy spisali się dobrze, zgarnęliśmy sześć punktów w dwóch starciach z Marsylią i drugi rok z rzędu zapewniliśmy sobie awans mając jeszcze dwa mecze w zapasie. Chcieliśmy awansować i zasłużyliśmy na to. Jesteśmy w ciężkiej grupie, Marsylia jest przecież zeszłorocznym finalistą, a Eintracht nie stracił jeszcze ani punktu”. 

„Niektóre podania Marsylii sprawiały nam problemy w pierwszej połowie, a później praktycznie nie dopuszczaliśmy ich do stwarzania okazji bramkowych. Szczerze mówią z taktycznego punktu widzenia, trochę nas zaskoczyli, jako że nigdy nie grali piątką graczy w defensywie, przez co musieliśmy wszystko zmienić i się do tego przystosować. Na pewno trochę w tej sytuacji pomogło nam spotkanie ze SPAL w ubiegłym tygodniu, jako że oni grają podobnym ustawieniem”.

„Milinkovic ciągle idzie do przodu, a Luis Alberto odniósł ostatnio kontuzję, przez co jego rozwój trochę zastopował. Z pewnością w tym sezonie jest również większa konkurencja z przodu, jako że bardzo dobrze radzą sobie Felipe Caicedo i Joaquin Correa”.

Komentarze