Inter uniknie jakichkolwiek sankcji ze strony UEFA?

Inter uniknie jakichkolwiek sankcji ze strony UEFA?

UEFA planuje dokonać w tym miesiącu analizy sytuacji finansowej Interu, a wiele wskazuje na to, że wyniki będą pozytywne i klub uniknie jakichkolwiek sankcji.

Corriere dello Sport donosi, że UEFA w tym tygodniu rozpocznie analizę finansów Interu za okres do 30 czerwca 2018 roku. Przypomnijmy, że pod koniec poprzedniego sezonu klubowi groziło nawet wykluczenie z europejskich pucharów. Nerazzurri zastosowali się jednak do zaleceń organizacji i na koniec sezonu 2017/18 strata wyniosła już zaledwie 18 milionów euro. To mniej niż 24 miliony po sezonie 2016/17 i 140 milionów euro po rozgrywkach 2014/15.

Ponadto Inter zanotował spory wzrost w przychodach, który za poprzedni okres wyniósł aż 347 milionów euro. To wszystko powinno wystarczyć, by finalnie uwolnić się od wszelkich restrykcji ze strony UEFA.

Przypomnijmy, że Inter ze względu na konieczność zbilansowania zysków i strat z transferów musiał w czerwcu zrezygnować z zakupu Rafinhii i Joao Cancelo, a także sprzedać wielu młodych graczy na czele z Andreą Pinamontim, Federico Valietim, czy Ionatem Radu.

Komentarze