Igor Łasicki wypożyczony do Carpi?

Igor Łasicki wypożyczony do Carpi?

Włoski dziennikarz sportowy Gianluca Di Marzio poinformował o wypożyczeniu Igora Łasickiego do Carpi, drużyny Serie B. Dzięki temu ruchowi, środkowy obrońca ma szansę na regularną grę.

Wychowanek Zagłębia Lubin okres przygotowawczy rozpoczął z seniorskim zespołem Napoli. Po tym okresie Maurizio Sarri stwierdził, że włączy Polaka do szerokiej kadry pierwszej drużyny. Było jednak pewne, że nie będzie dostawał zbyt wielu szans do gry, więc uznano, że najrozsądniejszą decyzją będzie jego wypożyczenie. Carpi już w lecie chciało wypożyczyć polskiego obrońcę, lecz do transferu nie doszło, ponieważ zwyczajnie zabrakło czasu na finalizację przenosin w ostatnich dniach okienka. Falconi zajmują obecnie 6. miejsce w Serie B, jednak awans jest wciąż w ich zasięgu. Do drugiego w tabeli Frosinone Biancorossi tracą tylko sześć punktów.

W nowym klubie Łasicki będzie musiał rywalizować o miejsce w składzie z Simone Romagnolim, Fabrizio Polim czy Leonardo Blanchardem. W rundzie jesiennej trener Fabrizio Castori najczęściej stawiał na pierwszą dwójkę, sporadycznie tylko sięgając po byłego zawodnika Frosinone.

Sam Łasicki w obecnym sezonie wystąpił jedynie w czterech spotkaniach Primavery Napoli. Kilka razy usiadł także na ławce rezerwowych pierwszego zespołu.

Komentarze