Higuain prosi o zgodę na transfer. Piątek zastąpi Argentyńczyka na San Siro?

Higuain prosi o zgodę na transfer. Piątek zastąpi Argentyńczyka na San Siro?

Według doniesień Sky Sports, później potwierdzonych przez La Gazzetta dello Sport, Gonzalo Higuain złożył prośbę o transfer do Chelsea, jednak cały ruch jest niezwykle skomplikowany pod względem logistycznym i finansowym.

Przypomnijmy, że napastnik został przed sezonem wypożyczony do Milanu za 18 milionów euro z opcją wykupienia definitywnego za 36 milionów euro. Milan nie chce oddawać zawodnika zimą bez żadnej finansowej rekompensaty. Juventus również nie wiąże przyszłości z Higuainem i chce się go jak najszybciej pozbyć. W grę w tym wypadku nie wchodzi jednak wymiana (proponowany był Alvaro Morata), ale określona kwota pieniężna. W międzyczasie pojawiały się doniesienia, że Stara Dama może przystać na 18-miesięczne wypożyczenie z obowiązkiem wykupu, jednak to nie rozwiązuje kwestii Milanu. Niektóre media podają, że Il Diavolo mogliby już teraz wykupić napastnika (łącznie 54 miliony euro) i sprzedać go z zyskiem do Chelsea. Pytanie, czy The Blues rzeczywiście są chętni proponować blisko 60 milionów za 31-letniego zawodnika?

W przypadku, gdyby jednak stronom udało się rozwiązać tę sytuację, to Milan chciałby sprowadzić Krzysztofa Piątka z Genoi, który przesuwa się na pierwsze miejsce na potencjalnej liście życzeń.

Komentarze