Hegemonia, czyli kilka słów o Juventusie!

Hegemonia, czyli kilka słów o Juventusie!

Silni jak nigdy, finansowo i personalnie, czy rzeczywiście Bianconeri są już nie do zatrzymania dla reszty ligi?

Dawno nie było zespołu, w którym wszytko byłoby niemal idealne. Legendarny bramkarz nadal trzymający poziom, najlepsza obrona złożona z samych reprezentantów Włoch, kreatywna oraz zgrana linia pomocy i wreszcie fantastyczne dopasowany do siebie duet napastników. Gdzieś z tyłu, schowany w cieniu tego wszystkiego doświadczony zdolny trener oraz mądry zarząd, układający perspektywiczną politykę klubu. Drużyny budowanej wokół doświadczonych reprezentantów Azzurrich (Buffon, Barzagli, Chiellini, Bonucci, Marchisio) oraz najlepszych graczy zagranicznych głównie już sprawdzonych w Serie A ( Pjanic, Dybala, Higuain).

O tym, że nie jest to już ta sama ekipa co za czasów Conte napisano chyba wszystko. Podobnie o zmianie stylu gry zespołu po sprzedaży Paula Pogby, ale niewielu zdaje sobie sprawę jak świetny wpływ na drużynę ma spokój, utrzymanie sezon, w sezon najlepszych graczy i stałe wymieniania nadpsutych ogniw w perfekcyjnie działającej machinie. Każda strata jest mądrze uzupełniana, rezerwowi wnoszą jakość do zespołu Maxa Allegriego.

Rzecz jasna największy budżet, wpływy z gry w Lidze Mistrzów (ostatni Włoski zespół, który doszedł do finału tych rozgrywek). Czy jest jakaś siła mogąca zatrzymać Juventus? Na ten moment wydaje się, że nie. Są słusznie mistrzem jesieni mając bezpieczna przewagę nad drugą Romą i jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania. Kosmos! Zdjęcie użytkownika Juventus.

Jedyną skazą na wspaniałym wizerunku Bianconerich jest przegrany niedawno Superpuchar Włoch z Milanem po karnych, gdzie trzeba oddać, że ekipa z Mediolanu była nieco lepsza i zasłużenie zdobyła to trofeum. Czy więc Juventus nie jest tak silny jak się wszystkim wydaje czy to tylko jednorazowa wpadka mistrza Włoch? Zapewne odpowiedz poznamy na koniec sezonu.

Komentarze

arkadiusz-bogucki

Redaktor Serie A Polonia od lipca 2016 roku, fan calcio od najmłodszych lat.