Hamsik z kolejnym rekordem w Napoli

Hamsik z kolejnym rekordem w Napoli

La bandiera – Włosi w ten sposób określają piłkarzy, którzy są jednoznacznie kojarzeni z jakimś klubem. Po wpisaniu tego słowa w wyszukiwarce Google pojawiają się nazwiska typu Francesco Totti czy Daniele De Rossi. Poprzeczka postawiona jest wysoko, jednak 12 sezonów w Napoli i rekord liczby występów pozwalają twierdzić, że Marek Hamsik predestynuje do bycia „bandierą” klubu.

Przez niektórych również może już być za nią uważany. Hamsik podczas meczu z PSG rozegra swoje 512 spotkanie dla Napoli. W ten sposób pobił poprzedni rekord należący do Giuseppe Bruscolottiego, który dla klubu ze stolicy Kampanii rozegrał 511 meczów. Oczywiście nie zapisze się on w historii tak mocno jak ubóstwiany przez mieszkańców Neapolu Diego Maradona, o tyle Słowak jest obecnie twarzą „ery De Laurentiisa” po awansie Napoli do Serie A w 2007 roku. Hamsik wraz z Ezequielem Lavezzim byli jednymi z pierwszych głośnych transferów klubu.

Słowak w poprzednim mercato pomimo zainteresowania z chińskiego kierunku pozostał w Napoli. Hamsik do tej pory strzelił dla drużyny z Neapolu 120 bramek i zanotował 110 asyst. Te wyniki to także rekordy klubowe (w klasyfikacji bramkowej drugie miejsce zajmuje Diego Maradona, który zdobył 115 bramek a trzeci Edinson Cavani trafił do bramki 104 razy).

Komentarze