Gorący styczeń w Milanie? Leonardo planuje cztery transfery

Gorący styczeń w Milanie? Leonardo planuje cztery transfery

Zimowe mercato coraz bliżej, więc włoskie media powoli podgrzewają atmosferę wokół potencjalnych transferowych ruchów klubów Serie A. Szczególnie gorąco może być w czerwono-czarnej części Mediolanu. 

Sfinalizowany został już transfer ofensywnego pomocnika Flamengo Lucasa Paquety, który kosztował Rossonerich 35 milionów euro. Il Diavolo chcą się również wzmocnić w ataku, stąd podchody pod Zlatana Ibrahimovicia i Alexandre Pato. Szczególnie osoba Szweda fascynuje Leonardo, a strony odbyły już ze sobą pierwsze tury negocjacji. Bardzo prawdopodobne, że napastnik podpisze z Milanem umowę do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok po spełnieniu pewnych, niezbyt wygórowanych warunków. Pato to opcja trudniejsza, bowiem Tianjin Quanjian nie chce go stracić, a ponadto Brazylijczyk pobiera w Chinach 9 milionów euro.

W obliczu kontuzji Lucasa Biglii i nieprzewidywalnej formy Tiemoue Bakayoko, Leonardo chciałby dokonać także wzmocnień w środku pola. Mediaset donosi, że opcje są dwie: Leonardo Paredes (Zenit) i Sandro Tonali (Brescia). Obaj bardzo drodzy i ze sporą konkurencją na rynku, dlatego wątpliwe, by zimą zawitali na San Siro.

Ostatnia pozycją, którą chciałby wzmocnić Leonardo, to środek obrony. Kontuzje na długi okres czasu wyeliminowały Mattię Caldarę i Matteo Musacchio, więc Rossoneri zastanawiają się nad kandydaturami Medhiego Benatii (Juventus), Rodrigo Caio (Sao Paulo) i Ozana Kabaka (Galatasaray).

 

Komentarze