FIFA zaostrza przepisy dotyczące wypożyczeń zawodników

FIFA zaostrza przepisy dotyczące wypożyczeń zawodników

Prezes Juventusu, Andrea Agnelli, wypowiedział się na temat zaostrzenia przez zarząd FIFA zasad wypożyczenia zawodników z klubu. Jak mówi Agnelli, młodzi zawodnicy potrzebują  grać przeciwko zawodnikom, którzy posiadają już doświadczenie, dlatego wypożyczanie graczy jest konieczne.

„Wypożyczenia zawodników są pod lupą, ponieważ duże zespoły podpisują umowy z najlepszymi młodymi graczami, a następnie wysyłają ich na wypożyczenie.”- tak całą sytuacje komentuje Agnelli.

Jakby spojrzeć z perspektywy osoby bezstronnej, zaostrzenie zasad wypożyczeń może wpłynąć bardzo dobrze na rozwój młodych piłkarzy. Juniorzy nie będą musieli dużą grupą walczyć o miejsce w innym klubie, który będzie posiadał całą rzeszę innych młodych graczy na ich miejsce. Ponadto wpłynie to pozytywnie na rozwój mniejszych klubów, z których masowo młode talenty nie będą odchodzić do gigantów, żeby później i tak zostać wypożyczonym do innego mniejszego zespołu. Młodzi gracze będą w swoim klubie pozostawać na dłuższy czas, rozwijając się i oddając całe serce ich klubowi, co również ekonomicznie może wyjść mniejszym ekipom na plus.

Według nowej reformy FIFA, klub będzie mógł wypożyczyć maksymalnie ze swojego zespołu 10 piłkarzy. Wydaje się to być bardzo dobre rozwiązanie, a liczba 10 piłkarzy i tak pozwala na spory obrót graczami.

„Wyniki uzyskane przez innych są dostępne dla wszystkich. Jeśli spojrzymy na zwycięzców Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy w ostatnich latach, wielu ich zawodników wykreowało się w drużynach rezerw.”– dodał Andrea Agnelli.

Patrząc na taki komentarz, nasuwa się opinia, że rozwój młodych piłkarzy w ich rodzimych klubach wpływa bardzo dobrze na ich progres sportowy.

Komentarze

mateusz-skotny

Fan piłki włoskiej ogólnie pojętej od poczęcia. Interesuje się również ligą hiszpańską, muzyką i dobrym filmem.