Drugie życie Giampaolo Pazziniego w Weronie

Drugie życie Giampaolo Pazziniego w Weronie

Wielu kibiców już dawno postawiło na nim krzyżyk, a spadek do Serie B miał być tylko tego potwierdzeniem. Tymczasem Giampaolo Pazzini właśnie na zapleczu włoskiej ligi odnalazł regularność , a także przyjemność z gry i prowadzi Hellas z powrotem do Serie A.

Ubiegły sezon był dla 32-latka fatalny. W lidze rozegrał 30 spotkań, ale do siatki trafiał zaledwie 6-krotnie. Mimo to po spadku spekulowano, że nie powinien mieć problemów ze znalezieniem klubu w najwyższej włoskiej klasie rozgrywkowej. Chętnych ostatecznie zabrakło więc napastnik pozostał na Stadio Marc’Antonio Bentegodi i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. W Serie B Pazzini ponownie jest gwiazdą. Odzyskał przyjemność z gry, regularność, oraz strzelecki instynkt. W 14 dotychczas rozegranych spotkaniach zdobył 14 bramek, co daje fenomenalną średnią jednej bramki na mecz. Pomiędzy 25 wrześniem a 15 października w czterech kolejnych spotkaniach zdobywał po dwie bramki.

Skuteczność byłego snajpera Milanu i Interu sprawia, że Hellas jest na prostej drodze do powrotu do Serie A. Podopieczni Fabio Pecchi są obecnie na pierwszym miejscu z przewagą dwóch punktów nad Frosinone i czterech nad Benevento.

Komentarze