De Laurentiis: Bari będzie jak Rocky!

De Laurentiis: Bari będzie jak Rocky!

Luigi De Laurentiis zajmie się odbudową upadłego Bari. Syn właściciela Napoli z entuzjazmem patrzy w przyszłość i ma nadzieję, że już za niedługo będzie miał okazję zmierzyć się z klubem z Kampanii w Serie A. Nowe Bari ma być „jak Rocky Balboa”.

Dziennikarze Corriere dello Sport stwierdzili, że po zachowaniu Lugiego De Laurentiisa widać spore zaangażowanie w jego nowy projekt. Nowy prezes Bari otrzymał klub od jego ojca Aurelio De Laurentiisa, który niedawno kupił Bari. Cel Lugiego jest bardzo prosty. Chce on przywrócić Galletti dawny blask i awansować do Serie A: „Napoli vs Bari w Serie A? Byłbym trochę nieszczery, gdybym powiedział, że nie myślę o tym, mamy nadzieję dotrzeć tam w 2022-2023 roku. Obecnie pracujemy z dużą pasją, cel na najbliższe trzy lata to Serie B, aby przywrócić minimalną normalność dla takiego klubu jak Bari. Jest to najważniejszy z naszych celów. Musimy teraz wygrywać wszystko, nie mamy innego wyjścia. Oczywiście przy szacunku dla naszych rywali i świadomością, że to nie będzie prosta przeprawa. Tak jak było to z Napoli taty. Pamiętam”.

Luigi De Laurentiis powiedział tez trochę o kulisach i nastrojach po przejęciu klubu: „Mój ojciec dobrze wiedział co robi. W Bari zidentyfikował to samo co 14 lat temu, gdy przejmował Napoli. W mieście narodził się spory entuzjazm i to rozumiem. Klub przeszedł ostatnio trudne czasy. To jest absurd, że brakowało tego wcześniej, w tym projekcie klubowym”.

Wywiad z gazetą De Laurentiis zakończył nietypowym, choć mając na uwadze względy rodzinne, w pełni zrozumiałym porównaniem: „Bari musi być jak świetny film z wyrazistym bohaterem. Moje Bari będzie jak Rocky Baloba, zaczniemy od postaw, by szybko wrócić do grona bohaterów”.

Komentarze
De Laurentiis: Bari będzie jak Rocky!