Claudio Lotito: Inzaghi, Tare i Peruzzi zostają w Lazio na lata

Claudio Lotito: Inzaghi, Tare i Peruzzi zostają w Lazio na lata

W ostatnich dniach we włoskich mediach pojawiło się mnóstwo plotek na temat złej atmosfery w Lazio, konfliktach, złym odebraniu decyzji o tygodniowym obozie w Formello. Lazio postanowiło więc zorganizować konferencję prasową na której pojawili się prezydent Claudio Lotito, dyrektor sportowy Igli Tare, trener Simone Inzaghi i menadżer Angelo Peruzzi.

„Przez cztery lata nie pojawiałem się na konferencjach prasowych, postanowiłem dzisiaj to zrobić, by wyjaśnić sytuację w klubie. Po mojej prawej siedzi mój chrześniak Simone, po lewej inny chrześniak Tare i Angelino. Z każdym z nich każdego dnia analizujemy sytuację zespołu. Przyszedłem tutaj dzisiaj, ponieważ od pewnego czasu czytałem informacje, które chciały zdestabilizować nasze środowisko. Jesteśmy rodziną. Pojawiają się różne poglądy, w sytuacji gdy jest ona taka duża, ale nie ma żadnych konfliktów” – rozpoczął Lotito.

„Simone Inzaghi będzie trenerem Lazio przez następne kilka lat, tak samo jak Igli Tare będzie dyrektorem sportowym, a Angelo Peruzzi jego menadżerem. Musimy sprawić, by nasi fani zrozumieli, że to nie jest przejściowa, tylko trwała sytuacja”. 

„Mój pogląd na sytuację? Mamy tutaj Ferrari, które nie jedzie jednak 300 km/h, może dlatego że nie wszystko w nim działa. Musimy zdać sobie z tego sprawę, naprawić błędy, by samochód znów mógł pędzić”. 

„Jesteśmy dużą rodziną, w której nie ma konfliktów. Wspólnie chcemy osiągnąć wyznaczone cele. W ubiegłym roku zasłużyliśmy na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów, a przegraliśmy przez różnicę bramkową”. 

„Latem mieliśmy na stole potężne oferty, których żaden inny prezydent na świecie by nie odrzucił, ale po długich rozmowach i skonfrontowaniu tego z naszym planem i wizją, postanowiliśmy je odrzucić. W przypadku zimowego mercato, oceniamy czy potrzebna jest interwencją i ewentualnie na jakie pozycje”.

Komentarze