Amerykanie o krok od przejęcia US Palermo

Amerykanie o krok od przejęcia US Palermo

Wydaje się, że jest coraz bliżej do zamknięcia dość długiej sagi pt: “Nowi właściciele Palermo”. W ciągu ostatnich ponad dwóch lat klub z Sycylii już dwukrotnie był oddawany w inne ręce, ale za każdym razem okazywało się, że transakcje przeprowadzane były z mało poważnymi inwestorami. Tym razem ma być inaczej.

Nie będziemy tu przypominać perypetii z poprzednich lat, a skupimy się na tym co przekazuje Gianluca Di Marzio. Na wstępie warto jednak zaznaczyć, że za znalezienie nowego właściciela nie odpowiada już Maurizio Zamparini, a nowe kierownictwo klubu, które próbuje ratować go przed upadkiem od połowy lutego.

Pani Daniela De Angeli i Pan Rino Foschi starają się utrzymać płynność finansową spółki i regulować zaległe pensje pracownikom klubu w terminach, które nie będą skutkowały odjęciem punktów w tabeli. Sporo dokłada do interesu także Dario Mirri. Jak się okazuje to rodzina Mirri wraz z Rino Foschim od paru tygodni negocjują zakup klubu przez fundusz inwestycyjny York Capital. Amerykanie byli zainteresowani inwestycją także w Sampdorię, ale ostatecznie do szczęśliwego finału ma dojść interes z Rosanero.

Biznesmeni zza oceanu podobno przyglądali się uważnie nie tylko samemu klubowi i drużynie, ale także możliwością inwestycji w grunty na Sycylii i myślą o budowie nowego centrum sportowego oraz stadionu. Jak mówi Zbigniew Boniek: “pieniądze lubią ciszę” i podobno w takich właśnie okolicznościach pracował pan Foschi wraz z Amerykanami. W rezultacie już w ciągu najbliższych dni (ponoć najpóźniej w środę) podpisane mają zostać pierwsze, przedwstępne umowy. York Capital ma doświadczenie w świecie sportu, od 2014 roku inwestuje w drużynę NBA Milwaukee Bucks. Jeśli więc faktycznie włodarze Palermo są w kontakcie i na finiszu rozmów z tym konkretnym York Capital Managment za którym stoi miliarder Jamie Dinan (jego nazwisko nie pada w ani w tekście Di Marzio, ani przywoływanym wyżej z Calcio e Finanza – przyp. Ł.Sz.) to na Sycylii mogą zajść gigantycznie zmiany na lepsze.

Warto przy tym zaznaczyć, że i na murawie Palermo radzi sobie ostatnio lepiej niż dobrze. W miniony poniedziałek ograło Hellas, a wczoraj wywiozło trzy punkty z trudnego terenu jakim niewątpliwie jest stadion Benevento gdzie wygrali 2:1. Przemysław Szymiński i Radosław Murawski rozegrali całe spotkanie.

Komentarze