Afera instagramowa, czyli Lega Serie A pod ostrzałem kibiców Lazio

Afera instagramowa, czyli Lega Serie A pod ostrzałem kibiców Lazio

Urodziny Lazio odbiły się echem także na mediach społecznościowych. Fani Biancocelestich są lekko mówiąc zdegustowani „mi piace”, jakie oficjalny profil Lega Serie A na Instagramie zostawił pod wulgarnym komentarzem, skierowanym w stronę rzymskiego klubu.

Co ciekawe stało się to pod postem wrzuconym przez sam profil Lega Serie A. Pod owym zdjęciem pojawiło się sporo komentarzy, także tych nieprzychylnych Biancocelestim. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie fakt, że jeden z nich został polubiony przez oficjalny profil Serie A.

Kibice Lazio zareagowali robiąc screen feralnego polubienia i rozpowszechnili je w internecie. Przykuło to uwagę włoskich mediów i jak donosi Il Messaggero, oficjalny profil Serie A broni się tym, że mediami społecznościowymi zajmuje się zewnętrzna firma. Usprawiedliwienie to nie wydaje się być do końca satysfakcjonujące. Dla włoskiej piłki ostatnie dni są bardzo napięte. W Italii trwa debata dotycząca karania podobnych sytuacji, w której udziela się sam Matteo Salvini. We włoskich mediach dalej obecna jest kwestia rasistowskich przyśpiewek podczas meczu Inter – Napoli, czy wczorajszy przypadek rozklejania antysemickich naklejek przez kibiców Romy.

Komentarze