AC Pisa walczy o utrzymanie w Serie B

AC Pisa walczy o utrzymanie w Serie B

Piza to miasto w Toskanii, w którym znajduje się słynna krzywa wieża. Sportowo, to klub którym dyryguje były znakomity pomocnik Milanu, Gennaro Gattuso.

Gennaro Gattuso w Pizie wiedzie się w kratkę. Świetne meczy przeplata słabymi. Zremisował m.in z Hellasem, z Carpi, pokonał Brescię, zarówno w lidze, jak i w Pucharze Włoch. Jednak działacze klubu obdarzyli Włocha ogromnym kredytem zaufania, a Gattuso w tym momencie traci 2 punkty do bezpiecznego 17. miejsca, dającego utrzymanie na zapleczu Serie A. W wywiadzie dla klubowej strony internetowej chwali zespół za zaangażowanie, które w przyszłości może procentować.

Musimy starać się uzyskać jak najwięcej możliwości. Do pracy wracamy już 7 stycznia. Od tego momentu będziemy ciężko pracować na treningach. Mogę pochwalić zespół za zaangażowanie, nawet wtedy, gdy mecz był już rozstrzygnięty. Dajemy z siebie maksimum, aby utrzymać się w lidze. Musimy starać utrzymać się za wszelką cenę, to miasto, ci kibice, zasługują na to.

Ekipa Pisy nie próżnuję i stara się być aktywna na rynku, mimo że nie dysponuje wielkimi możliwościami finansowymi. Najgorętszym nazwiskiem jest Alfredo Donnarumma, który może dołączyć z Salernitany. Możliwy jest również transfer Simone Ganza oraz Antonio Floro Floresa. Szczególnie przenosiny tego ostatniego mogą być spektakularne, bowiem doświadczony zawodnik w klubie, to gwarancja kilkunastu bramek w sezonie. Możliwy jest również transfer Antonio Cinelliego z Ceseny. Sprawa jest o tyle skomplikowana, ponieważ właścicielem karty zawodnika jest Chievo Verona, a do ekipy popularnych Koników Morskich jest tylko wypożyczony. Ewentualny transfer Alfredo Donnarummy może spowodować odejście Umberto Eusepiego do Parmy. Z klubem ze Stadio Dino Manuzzi pożegnać może również Antonio Montella, który może zamienić Pisę na Piacenzę lub Andrię.

Pisa z generałem Gattuso ma wielkie szansę na utrzymanie. Żeby tak się stało, beniaminek Serie B musi jednak poprawić swoją grę w rundzie wiosennej.

Komentarze