Petagna: Gdybym został w Milanie, nie rozwinąłbym się

Petagna: Gdybym został w Milanie, nie rozwinąłbym się

Napastnik Atalanty Andrea Petagna w rozmowie z Corriere dello Sport wypowiedział się na temat swojego byłego klubu. 21-letni piłkarz przeniósł się do ekipy z Bergamo z Milanu.

Młodzieżowy reprezentant Włoch jest wychowankiem Rossonerich, jednak w pierwszej drużynie zagrał zaledwie w pięciu spotkaniach. Był wypożyczany odpowiednio do Sampdorii, Latiny, Vicenzy oraz Ascoli, by w styczniu 2016 roku za milion euro przenieść się do Atalanty.

Nie sądzę, żeby w Milanie ktoś ubolewał z powodu sprzedaży mojej osoby. Mają przecież Baccę, Lapadulę. Kto wie, może kiedyś jeszcze dołączę do Rossonerich, ale póki co, mam nadzieję, że na koniec sezonu będę z Atalantą w tabeli nad nimi – wyznał Petagna.

Gdybym został w Mediolanie, nie poprawiłbym swoich umiejętności. Nie rozwinąłbym się. Uważam, że podjąłem dobrą decyzję. Jestem bardzo szczęśliwy w Atalancie – dodał.

W obecnym sezonie Petagna jest jednym z kluczowych piłkarzy Nerazzurrich. Rozegrał w lidze 22 spotkania, w których strzelił 5 bramek oraz zaliczył 6 asyst.

Komentarze